Pašizolācija nebūs jāievēro arī pēc iebraukšanas Latvijā no Maltas

Nākamajā nedēļā Latvijā ieceļotājiem no Lielbritānijas, Islandes, Portugāles, kā arī Maltas un Vatikāna nebūs jāievēro pašizolācija, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Pašizolācija aizvien jāievēro atbraucējiem no citām Eiropas valstīm.

Ierodoties Latvijā no valsts, kur Covid-19 saslimstības rādītājs (14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju) ir augstāks par 50, ir jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Savukārt pret Covid-19 vakcinētas personas, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts, Šveices vai Lielbritānijas, drīkst neievērot pašizolāciju, uzrādot apliecinājumu, ka ir pagājušas 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas.

Jaunākie saraksti un pašizolācijas prasības stājas spēkā ar sestdienu, 22. maiju.

Covid-19 saslimstības rādītājs Latvijā šobrīd ir piektais augstākais Eiropā un sasniedz 431,3, bet pirms nedēļas tas bija 453,3.

Savukārt Maltā kumulatīvais rādītājs ir 25,3, Portugālē – 47,8, Lielbritānijā – 44,9, Islandē – 7,9, bet Vatikānā – 0.

Tomēr Somijas valdība ir noteikusi stingrus ieceļošanas ierobežojumus, kas paredz, ka vairāku valstu iedzīvotāji, tostarp arī Latvijas, nevar doties uz valsti atpūtas braucienos. Somiju patlaban var apmeklēt šādu valstu pilsoņi: Islandes, Vatikāna, Austrālijas, Izraēlas, Jaunzēlandes, Ruandas, Singapūras un Dienvidkorejas. 

Tikmēr kaimiņvalstī Lietuvā saslimstības rādītājs ir 562,8 (nedēļu iepriekš – 599,5), un tā ir otrā augstākā Eiropā. Savukārt Igaunijā kumulatīvais rādītājs aizvadītās nedēļas laikā ir 320,8 (nedēļu iepriekš – 373,1).

Augstākais kumulatīvais rādītājs ir Zviedrijā – 577,5.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt:

Klikšķināt, lai palielinātu: 

Avots: SPKC

SPKC norāda, ka, ieceļojot no šīm valstīm, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija. 

"Baltajā sarakstā" ir četras valstis, tostarp Vatikāns (0), ar kuriem gan nav tiešu pasažieru pārvadājumu.

Klikšķināt, lai palielinātu: 

Avots: SPKC

Prasība par pašizolāciju netiek attiecināta uz vairākām valstīm ārpus Eiropas, tostarp Lielbritāniju. 

Klikšķināt, lai palielinātu: 

Avots: SPKC

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt