Panorāma

«airBaltic» demonstrē jauno lidmašīnu

Panorāma

Sāksies klimata samits Parīzē

Pasažieru prāmjus un ostu sargā kā ierasts

Pasažieru prāmjus un ostu sargā ierastā režīmā

Pēc teroraktiem Parīzē vairākās Eiropas valstīs paaugstināts ekstrēmistu terorisma draudu līmenis un atjaunota robežkontrole. Vienlaikus drošības pasākumu līmenis transporta jomā atšķiras. Ja lidostās arī iekšzemes reisu pasažieri un viņu bagāža tiek rūpīgi pārbaudīta, tad, piemēram, pasažieru prāmju līnijās arvien tiek saglabāts ierastais kontroles režīms. Galvenā atbildība par pasažieru drošību gulst uz prāmju operatoriem, savukārt valsts dienesti un ostu administrācijas veic tikai izlases pārbaudes.

Zināmākais un vairāk izmantotais pasažieru prāmis mūsu valstī ir Igaunijas “Tallink Silja laine” prāmis “Isabele”, kas regulāri kursē maršrutā Rīga-Stokholma. Prāmis ik reizi pārvadā vairākus simtus pasažieru un desmitiem vieglo un smago auto.

Pie "Panorāmas" vērsās skatītāja Aiga, kura dzīvo Stokholmā un ar šo prāmi regulāri apciemo radus Latvijā. Viņa pauda neizpratni, kāpēc drošība pasākumi kļūst  stingrāki lidostās, taču uz prāmjiem, kas mēdz kļūt par teroristu mērķi, rūpīgākas pārbaudes nav paredzētas. "Tallink" pārstāvji klāsta, ka notikumi Francijā un Beļģijā pagaidām neradot pamatu celt trauksmi.

"Mūsu drošības pasākumu plāni ir saistīti ar drošības līmeņiem galamērķa valstīs - Igaunijā, Somijā, Zviedrijā un Latvijā. To varas  iestādes mūs nekavējoties informē, ja līmenis ir mainījies. Šobrīd tas ir atzīts par normālu. Tas nozīmē, ka  pārbaudes procedūras tiek veiktas saskaņā ar drošības plānu šajā līmenī, sadarbojoties ar policiju, robežsardzi un muitu. Mēs lūdzam mūsu klientiem sadarboties ar drošības personālu un policijas un robežsardzes pārstāvjiem bagāžas un automašīnu pārbaudēs. Informācijas apmaiņas ziņā mums ir ļoti laba sadarbība ar vietējiem likumsargiem. Pasažieri uz  mūsu kuģiem var justies droši," stāsta “Tallink” komunikāciju direktore Lūlea Lāne.

Par pasažieru kontroli atbildīgās Valsts robežsardzes amatpersonas atzīst, ka pārbaudes norit izlases kārtībā un tad, ja tiek saņemat informācija par iespējamiem likumpārkāpējiem.

"Mēs meklējam nelegālos imigrantus un personas bez dokumentiem, ir reizes, kad mūsu suņi atrod narkotikas," saka Valsts robežsardzes dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks Mariks Petrušins.

Kas atrodas lielo furgonu kravās, ir muitas kompetencē, kas arī veic izlases pārbaudes, biežāk pasažieru prāmjus un kravas kuģus Rīgas ostā apskata īpaši izveidotā Ostas policija. Tās priekšnieks Valdis Voins "Panorāmai" stāsta, ka, lai arī draudu līmenis nav celts, regulāri notiek mācības dažādiem incidentiem, sākot ar masveida migrantu pieplūdumu un beidzot ar ekstrēmistu uzbrukumiem. Aizpērn vienas šādas mācības, kur armijas  speciālo uzdevumu spēku kaujinieki izmēģināja tuvošanos it kā teroristu sagrābtam prāmim, gan beidzās traģiski. Dienestu koordinācija tagad uzlabota.

"Pasažieru prāmis no atbildīgo dienestu puses tiek kontrolēts rūpīgi, tāpat arī kravas, kas ar to tiek pārvietotas, regulāri notiek savstarpējas mācības, lai novērstu iespējamās problēmsituācijas," norāda Rīgas Ostas policijas priekšnieks Valdis Voins

 Bez pasažieru prāmjiem ostā ir daudz bīstamu kravu objektu, kurus no ūdens puses redzami sargā tikai pietauvošanās aizlieguma zīmes. Ostas policija apgalvo, ka, pateicoties elektroniskām sistēmām, objekti nav viegli pieejami.

Ostā īpaši bīstamo kravu objektos apsardze ir augstā līmenī, atbildīgie dienesti apgalvo, ka arī pasažieru prāmji tiek pienācīgi pārbaudīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt