Aktuāli

Intervija ar "Rīcības partijas" pārstāvi Daini Moču

Aktuāli

PARTIJAS VIZĪTKARTE. LSDSP/KDS/GKL

SM pārstāvis Tālivaldis Vectirāns par naudas pārdali pasažieru pārvadājumiem

Pasažieru pārvadātājiem šogad varētu pietrūkt 9 miljoni eiro

Reģionālajiem pasažieru pārvadājumiem šogad varētu pietrūkt aptuveni deviņu miljonu eiro, kurus plānots rast, pārdalot finansējumu no kādām neizpildītām programmām, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

No septembra spēkā stājās lielāki braukšanas maksas atvieglojumi sabiedriskā transporta reģionālās nozīmes maršrutos daudzbērnu ģimenēm. Vectirāns apstiprināja, ka pārvadātājiem piešķirts pietiekams finansējums, lai nodrošinātu minētās atlaides. Šim mērķim piešķirti gandrīz 3,5 miljoni eiro. Viņš norādīja, ka ir arī citas dotējamās pasažieru kategorijas, piemēram, cilvēki ar invaliditāti, bāreņi.

Taču kopumā tiek lēsts, ka pasažieru pārvadājumiem šogad pietrūkt aptuveni deviņi miljoni eiro. “Mums arvien mobilitāte no lauku reģioniem jānodrošina. Un kopumā dotācija pārvadātājiem nepieciešama krietni lielāka, jo daudzos maršrutos pasažieru trūkums ir līdz 80%, proti, autobusi braukā gandrīz tukši,” sacīja Vectirāns.

Trūkstošo finansējumu plānots rast no finansējuma, kuru “var ņemt no citām neizpildītām programmām”, tostarp no neizmantotās naudas daudzbērnu ģimenēm paredzētajām atlaidēm. Pašlaik par citām pārdalēm tiekot strādāts ar Finanšu ministriju.

Ministrijas pārstāvis pauda pārliecību, ka iztrūkuma finansēšanai nauda tiks atrasta: “Visas uzņemtās saistības tiks izpildītas gan no pārvadātāja puses, gan no valsts puses. Visi pārvadājumi segti ar līgumiem, un valstij kā godprātīgam saimniekam savas saistības ir jāpilda.”

Savukārt nākamgad esot paredzēti “dažādi pasākumi, lai optimizētu pārvadājumu apmaksu”. Tostarp tiek strādāts pie izmaiņām dotāciju aprēķinā. Tas varētu skart tarifus un to aprēķinu, bet ne atlaides. Aizvien vairāk tiekot izmantoti pārvadājumi pēc pieprasījuma.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas rīkojumu un Autotransporta direkcijas aprēķiniem sabiedriskajiem pārvadātājiem šajā gadā Latvijas reģionos bija jāsamazina gandrīz 5 miljoni no kopumā 80 miljoniem nobrauktajiem kilometriem. Pirmkārt, tajos maršrutos, kuros gandrīz nav braucēju.

Līdz gada vidum izdevies samazināt ceturto daļu no prasītā apjoma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt