Pasažieru pārvadātāji brīdina par pakalpojuma pārtraukšanu reģionos nepietiekamā finansējuma dēļ

Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) aicina Ministru kabinetu nekavējoties lemt par papildu 14 miljonu eiro piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai ar autobusiem, lai netiktu pārtraukta pakalpojumu sniegšana reģionālās nozīmes maršrutu tīklā.

Asociācijas prezidents Ivo Ošenieks aģentūru LETA informēja, ka oktobrī pārvadātāji, kas sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālās nozīmes maršrutos, no pasūtītāja - valsts SIA "Autotransporta direkcija" (ATD) - nav saņēmuši kārtējā avansa maksājumus.

Ar pārvadātājiem noslēgtie līgumi un Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka avansa maksājumam ir jābūt 95% apmērā no pārvadātāju zaudējumiem, taču ATD, kas ir līgumslēdzējs no valsts puses, pēc Ošenieka teiktā, ilgstoši ignorē normatīvos aktus un virza Sabiedriskā transporta padomei uz apstiprināšanu neatbilstošus finanšu līdzekļus avansa norēķiniem.

Tādēļ asociācija aicina valdību nekavējoties lemt par papildu līdzekļu piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai ar autobusiem, bet Satiksmes ministriju izvērtēt ATD vadības spēju efektīvi vadīt nozari.

Ja pārvadātāji līdz kārtējā avansa izmaksas datumam 10.novembrī nesaņems samaksu par iepriekšējos mēnešos paveikto pilnā apmērā un novembra avansa maksājumu 95% apmērā no zaudējumiem, tad pārvadātāji būšot spiesti pārtraukt pakalpojumu sniegšanu vai nodrošināt tos tikai uzņēmumiem pieejamā finansējuma apjomā.

Savukārt ATD aģentūrai LETA skaidroja, ka, ņemot vērā ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, pasažieru skaita kritumu un iedzīvotāju pārvietošanās paradumu maiņu,

sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai un nepārtrauktībai piešķirtais valsts budžeta finansējums 2021.gadam nav pietiekams.

Turklāt ATD jau septembra sākumā iesniegusi Satiksmes ministrijai informatīvā ziņojuma projektu par papildu finansējuma nepieciešamību 2021.gada otrajam pusgadam. Ņemot vērā mainīgo situāciju un pieņemtos lēmumus saistībā ar Covid-19 apkarošanu, oktobra sākumā nepieciešamā finansējuma apmērs tika precizēts - lai segtu autobusu un vilciena pārvadātājiem radušos zaudējumus šā gada otrajā pusgadā, nepieciešami papildu vairāk nekā 23 miljoni eiro.

ATD norāda, ka vienmēr laikus ievāc un apkopo visu informāciju par situāciju nozarē, kā arī informē gan Satiksmes ministriju, gan Sabiedriskā transporta padomi gadījumos, ja zaudējumu segšanai ir nepieciešams papildu finansējums, kā tas bija arī šajā situācijā.

Ņemot vērā, ka Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija piedalās katrā Sabiedriskā transporta padomes sēdē, asociācija ir informēta par visām darbībām, ko direkcijas no savas puses līdz šim ir veikusi. Kā norādīja ATD, patlaban direkcijas rīcībā nav informācijas par to, kad jautājums par papildu finansējuma piešķiršanu tiks skatīts valdībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt