Pasažieru pārvadājumi aizliegti uz Andoru un Luksemburgu; pašizolācija jāievēro atbraucējiem no visām ES valstīm

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) nav mainījis noteikumus, un pašizolācija joprojām jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 50 gadījumus. Līdz ar to var bez pašizolācijas ieceļot tikai no Vatikāna, kas gan nav iespējams, jo tiešu lidojumu no šīs pundurvalsts nav. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz divām valstīm.

Lidojumi un citi starptautiskie pasažieru pārvadājumi aizliegti uz Andoru, Luksemburgu un citām ārpus Eiropas Savienības (ES) esošajām un sarakstā neminētajām valstīm.  

Turpmāk ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības riska novērtējums ir augstāks par 50, ir jāievēro pašizolācija.

Latvijas 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju sasniedza 239,7, bet pirms nedēļas tas bija 207,6.

SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot tos inficēšanās riskam.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt un uz kurām aizliegti pasažieru pārvadājumi  

Klikšķināt, lai palielinātu! 

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Tāpat rekomendēts nebraukt uz citām sarakstā neminētajām valstīm. Ieceļojot no šīm valstīm, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija.  

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt

SPKC arī norāda, ka, ieceļojot no šīm valstīm, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija.  

Klikšķināt, lai palielinātu!

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

"Baltajā sarakstā" ir tikai Vatikāns, no kura atgriežoties nav jāievēro 10 dienu pašizolācija, kur saslimstība 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju ir 0. Tomēr jāņem vērā, ka no Vatikāna tiešu lidojumu uz Rīgu nav. 

Prasība par pašizolāciju vairs netiek attiecināta uz vairākām valstīm ārpus Eiropas.
Klikšķināt, lai palielinātu! 

 Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

SPKC sarakstā norādīts 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem.

Saraksts attiecībā uz pašizolācijas prasībām stājas spēkā no sestdienas, 21. novembra, pulksten 00.00, bet attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem – no pirmdienas, 23. novembra.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

Made with Flourish

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt