Sadaļas Sadaļas

Pasažieru pārvadājumi aizliegti uz 7 Eiropas valstīm

Pašizolācija joprojām jāievēro, ieceļojot Latvijā no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 50 gadījumus. Bez pašizolācijas ieceļot arvien var no Vatikāna un Islandes. Savukārt tiešie starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz septiņām valstīm, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Lidojumi un citi starptautiskie pasažieru pārvadājumi aizliegti uz Lietuvu, Horvātiju, Luksemburgu, Slovēniju, Sanmarīno un Zviedriju un citām ārpus Eiropas Savienības (ES) esošajām un sarakstā neminētajām valstīm.

Tāpat līdz 1. janvārim ir spēkā pasažieru pārvadājumu aizliegums uz un no Apvienotās Karalistes.

Ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības rādītājs ir augstāks par 50, ir jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Latvijas 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju sasniedza 501,4, bet pirms nedēļas tas bija 453,1.

SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot viņus inficēšanās riskam.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt un uz kurām aizliegti pasažieru pārvadājumi:

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Tāpat rekomendēts nebraukt uz citām sarakstā neminētajām valstīm. Ieceļojot no šīm valstīm, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija. 

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

SPKC arī norāda, ka, ieceļojot no šīm valstīm, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija. 

"Baltajā sarakstā" ir Vatikāns un Islande, kur saslimstības rādītājs ir 0, no šīs valsts atgriežoties, nav jāievēro 10 dienu pašizolācija. Tomēr jāņem vērā, ka no Vatikāna tiešu lidojumu uz Rīgu nav. 

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Saraksts attiecībā uz pašizolācijas prasībām stājas spēkā no sestdienas, 26. decembra, pulksten 00.00, bet attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem – no pirmdienas, 28. decembra.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī nolēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

17. decembrī valdība apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkos ievērot klusuma periodu. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai. Ierobežoti arī klātienes pakalpojumi, kā arī par vienu nedēļu pagarināts skolēnu Ziemassvētku brīvlaiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt