Pasaules Luterāņu federācija «dziļi sarūgtināta» par LELB aizliegumu sievietēm kļūt par mācītājām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pasaules Luterāņu federācija (PLF) ir "dziļi sarūgtināta" par Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Sinodes lēmumu aizliegt ordinēt sievietes un aicina lēmumu pārskatīt, liecina PLF mājaslapā publicētais PLF padomes publiskais paziņojums.

PLF padome, kas no 15. līdz 21.jūnijam pulcējās Lutera pilsētā Vitenbergā, Vācijā, ir dziļi apbēdināta un noraizējusies par LELB Sinodes 3.jūnija lēmumu. LELB, kas sāka ordinēt sievietes 1975.gadā, ir izdarījusi grozījumu savā Satversmē, kas tagad paredz ordinēto kalpošanu tikai vīriešiem un ar to ir izslēgusi sievietes no pilnīgas līdzdalības baznīcas dzīvē, teikts paziņojumā. "Mēs to uzlūkojam par soli atpakaļ kopīgajā ceļā, kuru PLF ir gājusi pēdējos 32 gadus," uzsvēra PLF.

"Ja atceramies piecas PLF asamblejas pēc kārtas, PLF kopiena ir mudinājusi savas dalībbaznīcas ar lūgšanām atzīt un apstiprināt sieviešu teoloģisko apmācību, viņu vadību, viņu kalpošanu un viņu pilnīgu iekļaušanu baznīcā gan laju, gan ordinētā statusā. Atzīstot, ka ordinācija nav tiesības, bet drīzāk aicinājums, mēs arī atzīstam, ka sieviešu dāvanu ierobežošana un izslēgšana baznīcā un baznīcai kalpo visu sieviešu vērtības pazemināšanai un palielina viņu diskrimināciju gan baznīcā, gan sabiedrībā. Atzīstot arī, ka ne visas dalībbaznīcas ir vienā un tajā pašā posmā savā ceļā uz sievietēm ordinētajā kalpošanā un ka vairākas dalībbaznīcas ir tikai ceļā uz sieviešu pilnīgu iekļaušanu un līdzdalību, mēs esam pārliecināti, ka Rakstu liecība tās plašumā un kopumā atzīst visu Dieva līdzībā radīto līdztiesību un pazīst tā paša gara dāvanas visos, kas kristībā ir kļuvuši par jaunu radījumu.

Paziņojumā uzsvērts, ka vienotība Kristū pārsniedz etniskās, sociālās un ekonomiskās atšķirības, uzsverot pilnīgu sieviešu un vīriešu vienību Kristū. Sieviešu un vīriešu līdztiesība baznīcā tiek izdzīvota kā zīme Dieva valdīšanai pasaulē, tādēļ nekāda sieviešu un vīriešu diskriminācija baznīcas dzīvē nav iedomājama, akcentēts paziņojumā, piebilstot, ka jebkāda veida diskriminācija tajā, kā sievietes piedalās baznīcas kalpošanā (ieskaitot ordināciju), kaitē baznīcas misijas piepildīšanai pasaulē, jo tā ir pretrunā Dieva valdīšanas dabai.

"Mēs dalāmies ar brāļiem un māsām LELB sāpēs un skumjās, ko izraisīja ordinācijas rezervēšana tikai vīriešiem. Mēs ticam, ka visa baznīca un visa kopiena cieš, kad sieviešu kalpošanas dāvanas nav novērtētas un tām nav dots pilnā mērā izpausties. Sērojot par brūci un šķelšanos PLF kopienā un LELB, mēs arī apņemamies pavadīt mūsu dalībbaznīcu cauri divpusējam dialogam, kurš trupināsies, pat ja domstarpību dēļ tas nebūs viegls. Būt dialogā ir patiesa savstarpējas mīlestības izpausme. Mēs turpinām ceļu solidaritātē ar mūsu māsām un brāļiem LELB, lai ieklausītos LELB jau ordinēto sieviešu un Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienības balsīs," rakstīts paziņojumā.

"Mēs atsaucam atmiņā mūsu pēdējās asamblejas Štutgartē rezolūciju, kas aicina dalībbaznīcas apņemties "patiesi, praktiski un efektīvi ieviest dzīvē PLF politiku un lēmumus par sieviešu pilnīgu līdzdalību kā baznīcas un PLF kopienas, tā arī sabiedrības dzīvē"", teikts paziņojumā.

PLF mudina LELB pārskatīt savu lēmumu, lai "atkal varētu kopā doties pretī kopīgajam mērķim par sievietēm ordinētajā kalpošanā".

Dodoties pretī mūsu piemiņas pasākumiem, lai atcerētos 500 gadus, kopš baznīca tika reformēta Kristus evaņģēlija labad, PLF sagaida un apsveiks to, ja 12.asambleja Vindhukā, Namībijā, 2017.gadā nemainīgā apņēmībā par jaunu apstiprinās PLF ilggadējo nostāju sieviešu ordinācijas jautājumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti