Pasaules filozofu dienā - diskusijas un filma

Filozofi, studenti, izglītības un kultūras iestādes ceturtdien atzīmē Pasaules filozofijas dienu un rīko dažādus pasākumus, izceļot filozofiskas domas nozīmi cilvēka ikdienā.

Latvijas Universitātē šo dienu atzīmē ar diskusijām un kādu kino seansu, kas bez maksas pieejams ikvienam interesentam. Pasākuma rīkotāju pārstāve, filozofijas studiju maģistre Maruta Skudra-Rumba stāsta, ka šogad diskusijās plānots runāt  arī par Latvijas 95. gadadienu.

„Atjaunotajai Latvijai, pārsniedzot pirmās brīvvalsts vecumu – nu jau 23 gadus, mums ir būtiski uzrunāt tos cilvēkus, kas ir bijuši aktīvi Atmodas kustības dalībnieki 90.gadu sākumā, tāpēc aicinājām viņus  uz filozofisku diskusiju "Filozofi runā! Atmoda - ideāli un sasniegtais"," saka Maruta Skudra-Rumba.

Dienas otrajā daļā paredzēta filoloģes Agneses Gailes-Irbes lekcija par Aristoteļa "Valstslietas" bilingvālās tulkošanas metodi, politiskās terminoloģijas pārnesumu latviešu valodā, piedāvātais tās pamatojums un problemātika, ko rada ne tikai konkrētu terminu atveidošana, bet arī tādu jēdzienu kā "sabiedrība" vai "tiesības" lietošana tulkojumā.

Īpaši Filozofijas dienai tiks piedāvāts bezmaksas seanss filmai par vienu no nozīmīgākajām 20.gs. Eiropas filozofēm "Hanna Ārente".

Pasaules filozofijas diena tiek svinēta UNESCO dalībvalstīs kopš 2002.gada, novembra trešajā ceturtdienā. Filozofijas dienas mērķis ir iedrošināt visas pasaules cilvēkus dalīties ar savu filozofisko mantojumu un būt atvērtiem jaunām idejām, kā arī iedvesmot sabiedrību uzsākt debates starp intelektuāļiem un pilsonisko sabiedrību par laikmeta izaicinājumiem. Latvijā Pasaules filozofijas dienai veltīti pasākumi tiek rīkoti kopš 2003. gada Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti