Pēcpusdiena

Brīvdienās Rīgas ielas ieņems maratonisti. Kas jāzina dalībniekiem un autobraucējiem?

Pēcpusdiena

Finanšu grūtību dēļ "Iespējamā misija" aptur jaunu dalībnieku uzņemšanu

Āgenskalna tirgu 30 gadus nomās Kalnciema kvartāla apsaimniekotāji

Pasākumi Āgenskalna tirgus teritorijā varētu sākties vēl pirms ēkas atjaunošanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pasākumi Āgenskalna tirgus teritorijā varētu sākties vēl pirms pašas tirgus ēkas atjaunošanas, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" apstiprināja Kalnciema kvartāla pārstāve Una Meiberga.

Konkrētu datumu Meiberga nevarēja pateikt, tomēr bija cerīga par pasākumu rīkošanu tirgus teritorijā. Vēsturisko tirgus ēku paredzēts atjaunot līdz 2021.gadam, un tajā pašlaik publiski pasākumi notikt nevar sliktā tehniskā stāvokļa dēļ.

Latvijas Televīzija vēsta, ka jau rudenī tirgus teritorijā varētu notikt Nakts tirgus, kurā iegādāties latviešu zemnieku ražotus augļus un dārzeņus. 

Rīgas domes Īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) atzīst, ka produkcija Āgenskalna tirgū būs ekskluzīvāka nekā ierasts.

"Ja mēs gribam nopirkt preces par vismazāko cenu, lētāk, protams, mums vajadzētu braukt uz Centrāltirgu. Šeit mēs gribam kvalitāti, šeit mēs gribam bioproduktu, šeit mēs gribam ekoproduktu, un šeit mums vēl vajadzētu būt vietai, kur sapulcēties radošiem cilvēkiem," teica Burovs.

Lai gan uzņēmums uzsver, ka cenas viņi nediktē, bet to dara tirgotāji atkarībā no pieprasījuma, Āgenskalna tirgus tomēr būšot demokrātiskāks nekā Kalnciema.

Meiberga Latvijas Radio stāstīja, ka uzņēmums ir iepazinies ar līdzīgiem projektiem ārzemēs - to veiksmēm un neveiksmēm, kā arī veicis 1600 vietējo iedzīvotāju aptauju par to, kādu viņi vēlētos redzēt Āgenskalna tirgu turpmāk.

"Tas arī sniedza apliecinājumu, ka mūsu pieredze, zināšanas un interese atbilst tam, ko grib cilvēki, un ir īstais brīdis," teica Meiberga.

Pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš raidījumā modelēja, ka Āgenskalna tirgus varētu būt līdzīgs citās valstīs esošajiem šāda veida kompleksiem, kuros notiek gan pasākumi, gan tirdzniecība. Viņš prognozēja, ka tas arī aizvestu tūristus uz Āgenskalnu. 

"Ēdiens, pārtika, aktivitātes starp parkiem. Tas ārpus konkurences iepretim lielveikaliem," uzsvēra Celmiņš.

KONTEKSTS:

Āgenskalna tirgu turpmāk apsaimniekos pašreizējie Kalnciema kvartāla īpašnieki, kuri šādas tiesības ieguva piektdien, 18. maijā, notikušajā izsolē. Līgums noslēgts uz 30 gadiem un paredz, ka iznomātājam jāpiesaista investors un līdz 2021.gada beigām jāatjauno tirgus, lai tas varētu atsākt darbu.

Āgenskalna tirgus no šā gada 1.janvāra ir slēgts tā neapmierinošā tehniskā stāvokļa dēļ. Rīgas dome nolēma pārtraukt pašvaldības uzņēmuma "Rīgas centrāltirgus" nomas līgumu par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu, tā vietā lemjot izsolē meklēt privātu uzņēmēju, kas nomās tirgu uz 30 gadiem.

Konkursā par Āgenskalna tirgus iznomāšanu bija noteikts, ka tirgus jāatjauno, par to domes atlīdzību nesaņemot. Noteikumos arī bija iekļauts punkts, ka tirgus statuss jāsaglabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti