Pārtraukts policijas formastērpu iepirkums; ministrs uzdod pārbaudīt iespējamus konkurences ierobežojumus

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdevis Iekšlietu ministrijas (IeM) Audita nodaļai veikt auditu Valsts policijā par iespējamo konkurenci ierobežojošo noteikumu iekļaušanu jaunā dizaina formastērpu iepirkuma specifikācijā un iepirkumiem kopumā. Šāds lēmums pieņemts pēc formastērpu iepirkuma pārtraukšanas, kas saistīts ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) izteiktajām iebildēm.

Ministra padomnieks Kārlis Miksons informē, ka Valsts policijas iepirkumu komisija šā gada 24. maijā pieņēmusi lēmumu pārtraukt iepirkuma otro daļu, jo nepieciešams veikt būtiskus grozījumus tehniskajā specifikācijā, lai nodrošinātu atklātumu, piegādātāju brīvu konkurenci, kā arī vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi pret tiem.

Šāds lēmums sekoja pēc 20. maija vēstules saņemšanas no IUB saistībā ar SIA "UNI Projects iesniegumu par iespējamiem apzinātiem konkurences ierobežojumiem konkursa "Jaunā dizaina formas tērpu un to sastāvdaļu iegāde Valsts policijas amatpersonām" tehniskajā specifikācijā.

Ministrs martā Valsts policijas atbildīgajām amatpersonām norādījis uz atsevišķiem, būtiskiem trūkumiem iepirkuma dokumentācijā, it sevišķi līguma noteikumos ar piegādātāju. Pēc Valsts policijas lēmuma pieņemšanas pārtraukt iepirkumu sekoja loģisks solis audita uzsākšanai Valsts policijā, norāda Miksons.

Neskatoties uz radušos situāciju, ministrs joprojām uzskata, ka jaunā dizaina formastērpi Valsts policijai ir nepieciešami, jo pašreizējie ir gan morāli, gan arī tehniski novecojuši. Jaunie policijas formastērpi sevī apvienos labākos Eiropas policijas formastērpu standartus un padarīs policistus pamanāmākus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt