Dienas ziņas

Pie Krievijas vēstniecības atkal pikets

Dienas ziņas

Papildu pārbaudes kontrabandas ierobežošanai

Pārtikas pakas trūcīgajiem nākamgad būs daudzveidīgākas

Pārtikas pakas trūcīgajiem nākamgad būs daudzveidīgākas

Šonedēļ kļuva zināms, ka no nākamā gada pārtikas paku piedāvājums trūcīgajiem būs daudzveidīgāks, jo nebūs jāizmanto tikai valsts uzkrājumā esoši intervences produkti. Komplektējot produktus, būs jāievēro, lai tie būtu vienkārši pagatavojami, sasniegtu noteiktu uzturvērtības līmeni un būtu ar ilgāku glabāšanas termiņu.

Pārtikas pakas visā Latvijā būs vienādas, tās tiks iepirktas centralizēti bez iespējas pašvaldībām izvēlēties to saturu. Precīzs paku saturs vēl tiek izstrādāts. Gadā paredzēts atbalstīt vidēji 93 tūkstošus cilvēku. Labklājības ministrijā uzskata, ka palīdzību varētu saņemt visas trūcīgās personas. 

Carjovu ģimenē Viļānos aug pieci bērni. Trūcīgo statuss ģimenei jau ir aptuveni 10 gadus un bezmaksas pārtikas saņemšana vecākiem, trīs meitām un diviem dēliem ir viens no iztikas avotiem.

„Maize, baltmaize, kartupeļi – tie mums ir kā otrā maize un mannas putraimi; mannu bērni dievina, it īpaši no rīta brokastīs; desa, piens – pats nepieciešamākais. Augu eļļa – makaronu cepšanai un vārīšanai. Bērni ēd arī biezeni, protams. pienu. Sausais piens jau bija labi, jo atšķaidīsi ar ūdentiņu, apliesi un bērni paēduši,” uzskaita pieci bērnu mamma Eva Carjova.

Viļānu pusē mēnesī tiek izdalītas aptuveni 1500 pārtikas pakas. Taču joprojām ir zināmi daži gadījumi, kad tās ir nelietderīgi izmantotas vai pārdotas, par to ar rūgtumu runā Viļānu labdarības biedrības "Mazumiņš" valdes priekšsēdētāja Antoņina Gritāne.

Līdz šim pārtikas pakas sastāvēja no pilnpiena pulvera, makaroniem, tvaicētiem rīsiem, griķiem, mannas, kviešu miltiem un sautētas cūkgaļas. Gan Carjovu ģimene, gan labdarības biedrības pārstāvji ir pārliecināti, ka pārmaiņas produktu piedāvājumā ir nepieciešamas.

„ Mums šobrīd nav plānots kaut kādā veidā pa kvotām novirzīt reģioniem kaut kādus naudas līdzekļus pakām, bet jau konkrēti pret pieprasījumu: respektīvi, dosim visiem tiem trūcīgajiem pakas, kam būs tāda vēlēšanās.  Šobrīd mēs vēl tikai izstrādājam šo paku saturu un apspriedīsim savu piedāvājumu ar dažādām nevalstiskajām organizācijām Latvijā un ar Zemkopības ministriju,” saka   Labklājības ministrijas pārstāve Zane Lasmane.

Šobrīd  Latgalē ir 13 789 trūcīgās ģimenes. Labklājības ministrija trūcīgo ģimeņu atbalstam līdz 2020. gadam plāno iztērēt aptuveni 41 miljonu eiro no valsts budžeta finansējuma.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti