Dienas ziņas

Katoļi pieprasa slēgt izstādi Liepājas muzejā

Dienas ziņas

Sāk uzstādīt dzejnieka O.Vācieša pieminekli

Pārtikas pakas laukos gaida

Pārtikas pakas – laukos ļoti gaidītas

Līdz 2023.gadam pārtikas, sadzīves un higiēnas preču, un mācību piederumu paku nodrošināšanai trūcīgajiem Latvijas iedzīvotājiem no Eiropas Atbalsta fonda būs pieejami 48,2 miljoni eiro, liecina trešdien publiskoti dati. Pārtikas pakas jau tagad gaida gan mazturīgie, gan trūcīgie iedzīvotāji, atzīst Durbes un Aizputes novadā. Jaunie noteikumi gan paredz, ka pakas paredzētas tikai trūcīgām personām. Taču, kā novērojuši vietējie sociālie darbinieki, trūkums bieži iet roku rokā ar slinkumu. Paku sadali plānots sākt no 5.maija.

Eiropas Savienības finansēto bezmaksas pārtikas pakas lauku ļaudis sākotnēji uztvēruši ar zināmu piesardzību, brīžam pat skepsi, atzīst sociālie darbinieki. Taču ar laiku situācija mainījusies, un aptuveni četru kilogramu smago pārtikas pabalstu noteiktajā laikā mazturīgie un trūcīgie iedzīvotāji gaidījuši rindā.

„Bija tā, ka Sarkanais Krusts veda pakas ar savu transportu, tad kaut kas nojuka. Tad mēs paši braucām pakaļ uz Liepāju pēc pakām, krāvām mašīnā un vedām šurp, dalījām pa pagastiem,” stāsta Durbes novada Sociālā dienesta vadītāja Oksana Strēle.

Lai gan esot dzirdēti atsevišķi gadījumi par pārtikas paku pārdošanu vai mainīšanu pret ko citu, tomēr laukos tā neesot bijusi izplatīta parādība. Putraimi, milti, rīsi, cukurs, konservi - tas viss esot bijis gaidīts gan daudzbērnu ģimeņu, gan vientuļo un veco cilvēku galdā. „Tie sastāvi bijuši ļoti dažādi. Lauciniekiem noderējis pilnīgi viss. Mēs nemētājāmies riņķī. Es dzirdēju, ka kaut kur bija jāatdod lopiem, mums tā nebija,” saka Aizputes novada Sociālā dienesta vadītāja Mairīte Alfuse.

Arī Durbes novada Sociālā dienesta vadītāja apliecina, ka par paku saturu neviens nesūdzējās: „Tie, kas nāca pakaļ, bija priecīgi un pateicīgi saņemt to pašu, kas tur bija iekšā.”

Nabadzība un trūkums bieži vien iet roku rokā ar slinkumu, atzīst cīravniece Māra Štrausa. Viņasprāt, jāpalīdz būtu veciem un slimiem cilvēkiem: „Man jau puse ir iesēts, zemenes drusku, tā lai pats būtu paēdis. Pensija maza, nu tad jānodrošinās ar to, ko pats vari izaudzēt.”

Aizputes novada Sociālā dienesta vadītāja Mairīte Alfuse stāsta, ka maznodrošinātie visvairāk ir pensionāri un vientuļie pensionāri, un viņiem tās pakas bija ļoti svētīgas. Bet šobrīd tie būs tikai trūcīgie cilvēki.

Aizputes novadā līdz šim pārtikas pakas saņēma ap 2000 cilvēku, tagad saņēmēju skaits būšot ap deviņiem simtiem, savukārt Durbes novadā tas palikšot nemainīgs nedaudz virs simta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti