Aktuāli

SM pārstāvis Tālivaldis Vectirāns par naudas pārdali pasažieru pārvadājumiem

Aktuāli

R.Zīle: Pensiju sistēma ir ārstējama, piespiežot cilvēkus veidot sociālos uzkrājumus

PARTIJAS VIZĪTKARTE. LSDSP/KDS/GKL

Partiju vizītkartes: 7. saraksts - LSDSP/KDS/GKML

Politisko partiju apvienībā apvienojušās trīs partijas.

Pirmā - Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP). 7. Saeimas vēlēšanās 1998. gadā sociāldemokrāti ieguva 14 vietas Saeimā, bet 2001. gadā - pārliecinoši startēja pašvaldību vēlēšanās, uzvarēja galvaspilsētā Rīgā un ieguva plašu pārstāvniecību arī citviet. 8. Saeimas vēlēšanās LSDSP vairs nespēja pārvarēt 5% barjeru un kopš 2002. gada nogales vairs nav pārstāvēta parlamentā.

Otra partija - Latvijas Kristīgo demokrātu savienība (KDS). Trešā partija -  „Gods kalpot mūsu Latvijai” dibināta aizpērn un Saeimas vēlēšanās startē pirmo reizi. 

Kandidāti

Partiju apvienība LSDSP/KDS/GKL vēlēšanām pieteikusi 66 kandidātus. Vairāki ir pieredzējuši politiķi, taču neviens no kandidātiem nav bijis deputāts kādā no pēdējiem trim Saeimas sasaukumiem.

Ar pirmo numuru Vidzemes vēlēšanu apgabalā startē ilggadējais LSDSP līderis Jānis Dinēvičs, bet Rīgas vēlēšanu sarakstā – KDS ģenerālsekretārs, kādreizējais premjera Einara Repšes ārštata padomnieks Armands Agrums.

Kurzemes vēlēšanu saraksta līderis ir bezdarbnieks Arvīds Kinstlers, Latgales saraksta pirmajā vietā ierindota Dekšāru pamatskolas direktore Daiga Ceipiniece.

Partijas premjera kandidāts ir uzņēmējs Valdis Šakars. Viņš vēlēšanās startē ar 1. numuru Zemgalē.

Kandidātu sarakstā ir arī Baldones domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Požarnovs, savulaik pazīstamā žurnāliste Natālija Ābola un Latvijas Kredītņēmēju asociācijas vadītājs, bijušais Lielvārdes mērs Jānis Āboliņš. 

Programma

Apvienība par savu mērķi sauc latviskas un nacionālas valsts attīstīšanu, tradicionālās kultūrvides un kristīgo vērtību kopšanu un saglabāšanu. Ārpolitikā Latvijai esot jāsadarbojas ar tā dēvēto Višegradas valstu grupu.

Apvienības programmā uzsvērts, ka ģimene ir vīrieša un sievietes savienība un viena no formām dzīves jēgas īstenošanai, tāpat minēts, ka „pseidodzimumi” ir nepieļaujami sabiedrības dzīvē. Apvienība sola aizsargāt bērnus no amorāla dzīvesveida uzspiešanas, personu tiesības brīvi paust savus uzskatus samērot ar ģimenes tiesībām audzināt savus bērnus tikumības un morāles vērtību gaisotnē.

Veselības aprūpē solītas strukturālas pārmaiņas sistēmā un zemākas medikamentu cenas, mājokļu politikas jomā - daļēji regulēt nekustamā īpašuma tirgu un vienīgā mājokļa īpašniekiem labvēlīgu nekustamā īpašuma nodokli. 

Tāpat programmā iekļauts solījums ierobežot deputātu pilnvaru laiku līdz diviem sasaukumiem.

Partiju apvienības centieni uzrunāt vēlētājus sociālajos tīklos nonākuši Valsts policijas redzeslokā, jo vairāki sociālo tīklu lietotāji saskatīja rasu naida kurināšanu attēlā, kuru jūlija sākumā publicēja LSDSP „Facebook” lapā. Tajā redzama kails melnādains vīrietis un kaila gaišmate ar melnādainu zīdaini rokās. Provokatīvo attēlu papildināja mudinājums balsot par LSDSP. Nākamajā dienā partijas lapā tika publicēts vēl viens pret migrantiem vērsts attēls, taču, reaģējot uz rezonansi sabiedrībā, provokatīvie attēli no „Facebook” tika izdzēsti un LSDSP paziņoja, ka izteikusi rājienu Raimondam Lejniekam-Puķem, kas tos ievietojis. 

Finanses

Nevienu no apvienības partijām nevar saukt par turīgu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāzē redzams, ka Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija kopš pērnā gada jūnija nav saņēmusi nevienu ziedojumu, bet biedra naudu - kopumā 1000 eiro -  samaksājuši tikai trīs cilvēki: Jānis Dinēvičs, Māris Pļaviņš un Inta Purviņa.

Ar plašu rocību neizceļas arī Kristīgo demokrātu savienība - vairāk nekā gada laikā tai bijuši tikai trīs ziedotāji, bet kopējā ziedojumu summa ir tikai 621 eiro. Biedra naudu tai maksājis tikai viens biedrs - nu jau bijušais pašreizējā sasaukuma Saeimas deputāts Ivars Brīvers. Viņš šajās vēlēšanās kandidē no Latvijas Reģionu apvienības saraksta.

Mazliet lielāka rocība ir partijai „Gods kalpot mūsu Latvijai” - tai kopš aizvadītā gada jūnija saziedoti 3885 eiro, taču daļa ziedotāju norādījuši, ka ziedojuši mantu vai pakalpojumu. Teju pusi šīs summas partijai ziedojis  „Rīgas namu” valdes loceklis Andrejs Kondratjuks. Vēl 12 tūkstošus „Gods kalpot mūsu Latvijai” saņēmusi biedru naudās. 

Partiju apvienības vienīgais ziedotājs ir apvienības premjera kandidāts Valdis Šakars. Viņš ziedojis 400 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt