Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aktuāli

PARTIJAS VIZĪTKARTE. Latvijas Krievu savienība.

Aktuāli

LR korespondente Ella Semjonova par aktualitātēm mēnesi pirms vēlēšanām

Partiju vizītkartes: Rīcības partija

Partiju vizītkartes: 3. saraksts – Rīcības partija

Rīcības partija ir dibināta pirms 20 gadiem. Politiskās organizācijas pirmsākumos tās redzamākie pārstāvji bijuši Normunds Grostiņš, mākslinieks Juris Dimiters un politiķis Viktors Dinēvičs. Partijas pirmais nosaukums bija „Eiroskeptiķi”. Tas gan vēl vairākas reizes mainīts, un šogad no Eiroskeptiķu Rīcības partijas organizācija pārtapa par Rīcības partiju.

2004.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās par šo partiju (toreiz „Eiroskeptiķiem”) nobalsoja nepilns procents no kopējā balsu skaita. Visās nākamajās – pašvaldību, Eiropas parlamenta un arī Saeimas vēlēšanās – pārspēt šo rezultātu partijai tā arī neizdevās.

2009.gadā toreizējā Rīcības partijas līdera Aleksandra Ruduša vārds izskanēja saistībā ar vērienīgu naudas atmazgāšanas lietu. Finanšu policijai radās aizdomas, ka daļa netīrās naudas varētu ieplūst partijas kasē. Rīcības partija šo informāciju noliedza.

Partijas biedri

Par iekļūšanu Saeimā cīnīsies 75 Rīcības partijas kandidāti, 13 no viņiem ir apsargi. Līderis Rīgas vēlēšanu apgabalā ir partijas valdes priekšsēdētājs Igors Meļņikovs. 10. un 11. Saeimā viņš bija ievēlēts no “Saskaņas”, kura 2014.gadā Meļņikovu no savām rindām izslēdza. Pirms vairākiem gadiem Meļņikova vārds presē izskanēja saistībā ar vairākiem skandāliem: uzbrukumu kaimiņam ar gāzes pistoli, aizdomām par elektrības zagšanu un nodokļu parādiem.

Politiķa sieva, partijas valdes locekle Tamāra Meļņikova, ir saraksta līdere Latgalē. Vidzemes sarakstā ar pirmo numuru startē uzņēmuma „Rīgas Cīņu sporta skola” valdes loceklis Jurijs Vasiļjevs, bet Kurzemes saraksta augšgalā - vidusskolas beidzējs miesassargs Andris Perjans. Zemgalē par līderi izvirzīta bezdarbniece Jeļena Pičoha, kurai ir jurista palīga izglītība.

Partijas programma

2006.gadā, startējot 9. Saeimas vēlēšanās, partijas programmā minēta iespēja balsot par Latvijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Šajās vēlēšanās Rīcības partija valsts dalību Eiropas Savienībā neapšauba. Tomēr ārpolitikas jomā partija aicina uzlabot attiecības ar Krieviju un atteikties no sankcijām.

Arī iekšpolitikā partija aizstāv tā sauktās krievvalodīgo intereses. Pavasarī partijas līderi vērsās Satversmes tiesā ar sūdzību pret pāreju uz mācībām latviešu valodā mazākumtautību skolās.

Publikācijas partijas „Facebook” lapā pārsvarā ir krievu valodā. Tajās bieži ievietotas saites uz partijas līdera Igora Meļņikova sniegtajām intervijām krievvalodīgajos medijos. Kādā publikācijā stāstīts, kā partija 9.maija pasākumā Daugavpilī cilvēkus bez maksas cienājusi ar turpat gatavoto putru.

Partijas nostāja

Uz Latvijas Radio jautājumiem par apvienības programmu atbild Rīcības partijas deputāta kandidāts Dainis Močs.

Latvijas Radio: Vai atbalstāt jaunu reģionālo reformu?

Dainis Močs: Pašvaldību skaitu patlaban nevajag mainīt. Vienīgais, ko es varētu par reģionu attīstību teikt – nekādā gadījumā nevajadzētu slēgt skolas. Pirmkārt, ja kādā pagastā aizslēdz skolu, tad tas pagasts pēc trim, pieciem gadiem izmirst, jo cilvēki no turienes brauc projām tikai tāpēc, lai nemocītu savus bērnus, kuriem no rīta piecos ir jāceļas, lai aizietu uz autobusu un tas autobuss aizvestu viņu 20-30 km attālumā esošo skolu. Kamēr tas bērns līdz tai skolai tiek, viņš jau ir noguris.

Ko domājat par vienotās Eiropas armijas izveidi?

Pēc mūsu uzskatiem – nē, nevajadzētu. Katrai valstij, kas ir neatkarīga, ir vajadzīga sava armija. Vienīgais, kas nepieciešams, nevis kopējas Eiropas armijas izveide, bet gan labāka sadarbība. Tas arī viss. Ar savu armijas lielumu, līdz atnāk palīgspēki, varētu aizstāvēties. Tāpēc nebūtu vajadzīgs izveidot lielu Eiropas Savienības armiju. Mans personīgais uzskats ir – kāpēc Latvija kā neatkarīga valsts pieļauj atrasties Latvijas teritorijā citas armijas daļām.

Kā piedāvājat risināt darbaspēka pieejamības problēmu? Vai atbalstāt darbaspēka ievešanu?

Sāksim ar ļoti vienkāršu variantu – lai gan cilvēkiem, gan uzņēmējiem būtu izdevīgi, mēs savā programmā paredzam, ka vēlamies samazināt nodokļus. Tad uzņēmējs varēs pacelt algas. Daudzi cilvēki šobrīd neiet strādāt zemo algu dēļ. Ja trūkst inženieru un vēl kaut kā, tad mūsu programmā ir minēts, ka jādod ir budžeta vietas mācīties – lūdzu, būs mums cilvēki ar izglītību un kas varēs strādāt attiecīgajā amatā. Un, ja viņam būs normāla samaksa, tad arī paliks šeit strādāt. Daudzi, ar kuriem esmu runājis un kuri strādā pagaidām Anglijā, Norvēģijā, Vācijā, ir ar mieru atgriezties atpakaļ, ja šeit būs normāla nodokļu politika, adekvāta samaksa par attiecīgu darbu. Cilvēki ir gatavi braukt atpakaļ.

Partijas finanses

Viena no dāsnākajām ziedotājām ir Rīcības partijas deputāta kandidāte – Jeļena Ziemele. Pērn novembrī pārskaitīja nepilnus 7 tūkstošus eiro. Ziemele ir valdes locekle grāmatvedības uzņēmumā "Buhmaster" un apsardzes kompānijā „A.K.Security”. Arī citi partijas sponsori ziedo lielas naudas summas.

Kopš iepriekšējām vēlēšanām partijas kasē ienāca vairāk nekā 45 tūkstoši eiro. Pagājušā gada partijas finanšu pārskatā redzams, ka 2017.gada beigās naudas atlikums pārsniedza 35 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti