Aktuāli

Eiropas Latviešu apvienības vadītājs Kristaps Grasis par diasporas likumprojektu

Aktuāli

LR korespondents Gints Amoliņš par pāvesta vizīti Tallinā

Partiju vizītkartes: KPV LV

Partiju vizītkartes. 15. saraksts - «KPV LV»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Partiju, kuras sauklis ir „Valstij jāsāk ar sevi!”, 2016.gada maijā dibināja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Bijušais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Saeimā iekļuva iepriekšējas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības saraksta. Kaimiņu iekļāva Rīgas sarakstā ar pēdējo numuru, bet viņš saņēma tik daudz plusu, ka pakāpās uz pirmo vietu. Gadu pēc vēlēšanām viņš no partijas izstājās un pēc pāris mēnešiem dibināja jaunu politisko spēku – ''KPV LV'' jeb ''Kam pieder valsts Latvija''. Partija pērn startēja arī pēdējās pašvaldības vēlēšanās.


Skandālista slavu iemantojušā Kaimiņa politiskais krusttēvs ir nu jau likvidētās „Boom FM” dibinātājs Kaspars Upacieris, kurš tolaik vadīja politisko spēku „Apvienība Iedzīvotāji” un tagad ir tā valdē. Upaciera radiostacijā Kaimiņš vadīja raidījumu "Suņu būda". „Apvienība Iedzīvotāji” iepriekšējās vēlēšanās uz Saeimu cerēja posties kopā ar Latvijas Reģionu apvienību. Tomēr šāda savienība neizveidojusies, bet Kaimiņš iekļuva Latvijas Reģionu apvienības sarakstā.

Pēc ievēlēšanas Kaimiņa un partijas ceļi drīz šķīrās. Jaunais politiķis bijis nemierā ar to, ka biedri, no kuriem redzamākais ir Mārtiņš Bondars, neņēmuši viņu uz sarunām ar, piemēram, Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Oficiālajā paziņojumā medijiem Kaimiņš norādījis, ka partijas frakcijas vadība pārāk atbalstot vadošos politiķus un raujoties pie varas.

2016.gada maijā Kaimiņš nodibināja jaunu politisko spēku – ''KPV LV''. Tajā iesaistījās arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki, piemēram Ilmārs Poikāns jeb Neo, Kaspars Upacieris un citi. Tomēr dažus mēnešus pēc partijas dibināšanas tās vadībā izcēlās strīdi un daudzi biedri politisko spēku pameta. Partiju vajāja arī citas ķibeles. Pērn Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sāka kriminālprocesu par ''KPV LV'', iespējams, nelikumīgu finansēšanu.

Uz deputātu vietām 13. Saeimas vēlēšanās cer 115 tās biedri.

 

KANDIDĀTI

 

Partijas redzamākie biedri ir Kaimiņš un advokāts Aldis Gobzems. Viņš politiskajam spēkam pievienojās šogad un ir tā premjera amata kandidāts. Viņš politikā nav jauniņais. Pirms 10 gadiem Gobzems bija partijas „Sabiedrība citai politikai” Tieslietu darba grupas vadītājs un gadu bija partijas valdē. Gobzems ziedojis naudu gan partijai „Sabiedrība citai politikai”, gan partijai ''Vienotība''.

Savā jurista karjerā Gobzems bijis arī maksātnespējas administrators. Gadu vadīja tagad paša kritizēto Maksātnespējas administrāciju. Šo amatu viņš atstāja, pēc paša teiktā, politisko intrigu dēļ. Dažus mēnešus pirms tam Gobzems saņēma tā laika tieslietu ministres Solvitas Āboltiņas rājienu par Maksātnespējas administrācijas darbību. Gobzems rājienu apstrīdēja tiesā, bet ministre, lai taupītu ministrijas resursus, rājienu atcēla.  

Kopš 2010.gada Gobzema karjera ir saistīta ar advokatūru. Pirms astoņiem gadiem viņš stājās advokatūras Disciplinārlietu komisijas priekšā. Kolēģi sūdzējās, ka Gobzems uzmācīgi reklamē savu darbu. Advokāts potenciālajiem kolēģiem rakstījis: „Esmu citādāks advokāts nekā tie, ar kuriem Jūs esat sastapušies… esmu pārliecināts, ka varu šo darbu izdarīt labāk, pat septiņas reizes labāk.” Šādu rīcību Disciplinārlietu komisija atzina par rupju advokāta ētikas pārkāpumu. Pēc disciplinārsoda saņemšanas Gobzems savu kļūdu atzinis.

Gan Gobzems, gan Kaimiņš savus vēlētājus aktīvi uzrunā sociālajos tīklos. Piemēram, regulāri publicējot videoblogus ''Facebook''.

Starp redzamākajiem partijas biedriem ir uzņēmēja, restorānu tīkla "Wok to Walk" franšīzes turētāja Linda Liepiņa un Rīgas Biznesa skolas pasniedzējs Atis Zakatistovs. Viņš pērn no ''KPV LV'' rindām pretendēja uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu. Kopumā starp deputātu kandidātiem vairāk kā 70% ir vīriešu. Vecākajam kandidātam ir 72 gadi, bet jaunākajam – 21.

PROGRAMMA

Partija 4000 zīmju programmā uzsver, ka valsts ir demogrāfiskās katastrofas priekšā. ''KPV LV''  sola palielināt iedzīvotāju skaitu Latvijā, lai līdz 2050. gadam te dzīvotu divarpus miljoni pilsoņu. Lai to panāktu, partija ''KPV LV'' plāno izdarīt 13 lietas. Piemēram, likvidēt Koalīcijas padomi un izveidot valdību, kas sastāv no sešiem ministriem un premjerministra. Partija uzskata, ka demogrāfisko situāciju var uzlabot, valsts pārziņā pārņemot visus bērnudārzus un skolas, kā arī apvienot valsts augstskolas vienā Latvijas Nacionālajā universitātē. Starp partijas solījumiem ir arī zāļu cenu samazināšana, nekustamā īpašuma nodokļa atcelšana pensionāriem un VID reforma.

Uz Latvijas Radio jautājumiem atbild „KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

FINANSES

Kopš aizvadītā gada jūnija ''KPV LV'' ziedoti nedaudz vairāk nekā 67 000 eiro. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāze rāda, ka partijas viens no lielākajiem ziedotajiem ir uzņēmējs Andris Bite, kurš partijai ziedojis 10 000 eiro. Starp lielākajiem ziedotājiem ir arī „Saimnieks-serviss” līdzīpašnieks Mārtiņš Uzkalns, kurš partijai ziedojis 3000 eiro. Divos maksājumos kopumā 4000 eiro ''KPV LV'' ziedojis arī dziedātājs Aleksandrs Antoņenko, kā arī uzņēmējs, kurš savulaik kandidējis pašvaldību vēlēšanās no „Jaunā laika” saraksta - Dagnis Čākurs. Viņš piecos maksājumos ziedojis 3 000 eiro. Savu partiju ar ziedojumiem atbalstījuši arī tās biedri. Piemēram, Atis Zakatistovs ziedojis 2000 eiro, Linda Liepiņa vairākos maksājumos 4 570 eiro un Miks Vizbulis – nedaudz vairāk kā 2000 eiro. Savukārt partijas redzamākie biedri – Kaimiņš un Gobzems naudu ''KPV LV'' nav ziedojuši.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti