Aktuāli

Zemnieku Saeimas pārstāve Maira Dzelzkalēja Burmistre par sausuma konferenenci

Aktuāli

Graudiņš: Jāpanāk, ka zagt no valsts nav izdevīgi, tāpēc, ka var nošaut

PARTIJAS VIZĪTKARTE. Latviešu nacionālisti

Partiju vizītkartes. 12. saraksts - «Latviešu nacionālisti»

Politisko partiju apvienība reģistrēta šovasar - 26. jūlijā. „Latviešu nacionālisti” sastāv no divām partijām. Latvijas Atdzimšanas partiju 1998. gadā izveidoja Andris Rubins. Viņš atpazīstamību iemantoja, darbojoties Joahima Zīgerista partijā „Tautas kustība Latvijai”. Otra partija ir „Tēvzemes mantojums”, ko savulaik sauca „Tautas mantojums”. Tā dažādu apvienību sastāvā vairākkārt startēja Rīgas domes, Saeimas un arī 2004. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Vērā ņemamu panākumu tai nebija.

Kandidāti

„Latviešu nacionālistu” sarakstā ir 70 kandidāti. Politikā pieredzējušākais ir jau pieminētais bijušais 6. Saeimas deputāts Andris Rubins. Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās viņš nesekmīgi kandidēja no Latvijas Reģionu apvienības. 13. Saeimas vēlēšanās Rubins ir „Latviešu nacionālistu” saraksta līderis Rīgas vēlēšanu apgabalā, bet viņa dēls Silvestrs Rubins – saraksta pirmais numurs Kurzemē.

Starp plašākai sabiedrībai pazīstamiem kandidātiem jāmin 82 gadus vecais Dziesmu svētku virsdiriģents Edgars Račevskis, kurš kandidē ar trešo numuru Rīgā. No „Latviešu nacionālistu” saraksta vēlēšanās kandidē arī viņa dēls, Cēsu Mūzikas vidusskolas direktors Vigo Račevskis. Zemgales vēlēšanu saraksta līderis ir partijas „Tēvzemes mantojums” valdes priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Krūmiņš, savukārt partijas priekšsēdētājs Alfrēds Buls ir „Latviešu nacionālistu” Vidzemes saraksta līderis. Latgalē ar pirmo numuru startē Vladislavs Bautris, kurš savulaik kandidējis Rīgas domes vēlēšanās no Tautas saskaņas partijas. 2011. gadā Bautris bija pieteicies konkursā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietu. Savukārt Ilmārs Ančāns var lepoties ilgu pieredzi pašvaldību līmeņa politikā. Viņš vairākkārt bijis ievēlēts par Jūrmalas domes deputātu un kādu laiku bija Jūrmalas vicemērs. Viņš kandidē ar 13. numuru Rīgā.

Programma

„Latviešu nacionālisti” akcentē veselības aprūpi. Tai pieejamo finansējumu sola palielināt līdz 5% no iekšzemes kopprodukta. Apvienība sola divkārt lētākus medikamentus un laboratoriskos izmeklējumus, grasās nodrošināt 100 miljonus eiro lielu valsts garantiju onkoloģiskajiem slimniekiem un cilvēkiem ar smagām saslimšanām. Vienlaikus „Latviešu nacionālisti” apņemas palielināt medmāsu algas līdz 1200 eiro mēnesī un ārstu algas – līdz 2500 eiro mēnesī.

Partiju apvienības programmai raksturīgi dāsni solījumi nodokļu jomā. Vecāku sociālās iemaksas piedāvā samazināt par 10% par katru bērnu, bet cilvēkiem ar pieciem un vairāk bērniem sociālās iemaksas nebūšot jāmaksā vispār. Iedzīvotāju ienākuma nodokli plāno samazināt un diferencēt. Vienīgos mājokļus ''Latviešu nacionālisti'' grib atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa. Partija piedāvā ieviest diferencētu pievienotās vērtības nodokli, bet cilvēkus, kuri dzīvo tālāk nekā 101 kilometru no Rīgas, plāno atbrīvot no PVN apģērbam un pārtikai. „Latviešu nacionālisti” sola palielināt minimālo pensiju un noteikt, ka pensija nevar pārsniegt 2000 eiro mēnesī.

Līdz 2022. gadam apņemas pieņemt jaunu Satversmi, ieviest mažoritāro vēlēšanu sistēmu, divpartiju parlamentu un Ministru kabineta vadību uzticēt Valsts prezidentam. Pašvaldību skaitu piedāvā samazināt līdz 20. Izglītībā plāno pāriet uz 5 ballu vērtēšanas sistēmu.

Tāpat „Latviešu nacionālisti” plāno pārskatīt visus Latvijas noslēgtos starptautiskos līgumus un izvērtēt valdības starptautisko aizņēmumu likumību.

Aktīvu darbību „Facebook” partiju apvienība izvērtusi tikai nesen un tai ir nedaudz vairāk nekā 60 sekotāji.

Uz Latvijas Radio jautājumiem atbild „Latvijas Atdzimšanas partijas” priekšsēdētājs Andris Rubins.

Finanses

Ne apvienībai „Latviešu nacionālisti”, ne tajā ietilpstošajām partijām nav lielu ziedotāju. Partija „Tēvzemes mantojums” kopš aizvadītā gada jūnija ziedojumos kopumā saņēmusi 530 eiro, turklāt neviens no ziedojumiem nepārsniedz 100 eiro. Latvijas Atdzimšanas partijas vienīgais ziedotājs šajā laika posmā bijis tās priekšsēdētājs Andris Rubins. Viņš kopumā noziedojis 1750 eiro. Savukārt pati apvienība ziedojumus sākusi saņemt tikai šā gada augustā. Nepilna mēneša laikā tai ienākuši 5200 eiro. No tiem 1000 eiro vairākos maksājumos ziedojis Genādijs Perepjolkins. Viņš plašāku publicitāti iemantojis ar tiesvedībām, kas saistītas ar viņa un viņa biznesa partnera Jāņa Vistiņa zemesgabalu atsavināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti