«Partiju šķirotava» – salīdzini savas un partiju pozīcijas un izveido savu valdību!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sabiedrisko mediju portāls LSM.lv un sabiedriskās politikas centrs "Providus" pirms 14. Saeimas vēlēšanām piedāvā "Partiju šķirotavu" – interaktīvu rīku, kas ļaus izvērtēt partiju nostāju dažādos jautājumos un salīdzināt to ar tavu pozīciju, kā arī uzzināt, kā izskatītos Ministru kabinets, ja to izveidotu atbilstoši taviem uzskatiem par dažādās nozarēs vēlamo politiku.

"Providus" vadītāj Iveta Kažoka par "Partiju šķirotavu"
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šogad piedāvājam divas "Partiju šķirotavas" versijas. Anketas saīsinātā versijā ("Ašā partiju šķirotava") piedāvājam atbildēt uz 20 jautājumiem, un uzzināt, ar kurām partijām nostājas sakrīt un ar kurām ir lielākās pretrunas.  

Rezultātu sarakstā var par katru partiju vizuāli apskatīt, kāds īpatsvars no visiem jautājumiem ietilpst katrā no četrām kategorijām (zaļā krāsā – "pilnībā sakrīt", dzeltenā krāsā – "daļēji sakrīt", zilā krāsā – "pretrunas nav lielas", sarkanā krāsā – "pretrunas ir radikālas").

Savukārt "Partiju šķirotava + Izveido savu valdību!" anketā, atbildot uz 42 jautājumiem, varēs ne tikai salīdzināt savus uzskatus ar partiju pozīcijām, bet arī sadaļā "Tavs Ministru kabinets" apskatīt, kāds izskatītos Ministru kabineta sastāvs tad, ja amati tiktu sadalīti atbilstoši lietotāja uzskatiem katrā konkrētajā nozarē.   

"Partiju šķirotavas" saturu veidoja Sabiedriskās politikas centrs "Providus", iesaistot sabiedriskās organizācijas, ekspertus no akadēmiskās vai sabiedrisko organizāciju vides, atlasot jautājumus, kas būtu sabiedriski svarīgi, kuros Latvijas partijām par šo jautājumu varētu būt atšķirīgi viedokļi. "Partiju šķirotavas" formu veidoja portāls LSM.lv.

Partijām piedāvājām aizpildīt anketu, kurā katrs jautājums formulēts kā apgalvojums, uz kuru var atbildēt ar "pilnībā piekrītu", "daļēji piekrītu", "ne piekrītu, ne nepiekrītu", "daļēji nepiekrītu", "pilnībā nepiekrītu". Šī iespēja tika dota visiem 19 vēlēšanās pieteiktajiem sarakstiem, tā būs atvērta līdz pat vēlēšanu pēdējai nedēļai. Divi politiskie spēki – "Vienoti Latvijai" un "Tautas varas spēks" – informēja par lēmumu "Partiju šķirotavā" nepiedalīties. Bet anketu līdz šim aizpildīja 12 politiskie spēki.  

Pāriet uz "Partiju šķirotavu".  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti