Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Jaunākie partiju popularitātes reitingi

Partiju reitingu līderei «Saskaņai» atbalsta kritums; rūk arī Kaimiņa partijas popularitāte

Nila Ušakova vadītā partija “Saskaņa” joprojām saglabā pirmo vietu, tomēr tās reitinga procenti ir zemākie pēdējā gada laikā. Būtisku atbalstītāju zudumu piedzīvojusi pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa partija “KPV LV”, liecina jaunākie partiju popularitātes reitingi. 

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, balsstiesīgo Latvijas pilsoņu visbiežāk minētā izvēle, tāpat kā iepriekš, būtu Rīgas mēra Nila Ušakova vadītā “Saskaņa”. Tai uz pēdām min premjera Māra Kučinska pārstāvētā Zaļo un Zemnieku savienība, tad Nacionālā apvienība, “Vienotība”, “KPV LV”, Latvijas Reģionu apvienība un “No sirds Latvijai”. 

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, par 1,4% nokrities “Saskaņas” reitings, un “Saskaņai” tas ir zemākais pēdējā gada laikā.

Vai “saskaņiešus” uz leju velk problēmas ar remontdarbiem Rīgas centrā? To sociologi gan pagaidām neņemas apgalvot.

Tikmēr lielākais reitinga pieaugums – 1,3% – ir Nacionālajai apvienībai, pavisam nedaudz arī “zaļzemniekiem”.

Mazliet vairāk reitings pakāpies “Vienotībai”. Sociologi gan atzīst, ka pēc šī vēl pāragri spriest, vai “Vienotība” sāk atkopties kopš partijas līdera nomaiņas.

Lejupslīdoša savukārt ir Ingunas Sudrabas vadītā “No sirds Latvijai”, kas tagad zaudē Latvijas Reģionu apvienībai. 

Bet vislielāko atbalstītāju zudumu piedzīvojusi pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa “KPV LV”, kam ir kritums no 8,4 uz 5,9%.

“Vērtējot Artusa Kaimiņa partijas popularitāti, es domāju – ir jāņem vērā, ka tā ir diezgan jauna partija, nupat nodibināta. Un, ja mēs skatāmies jūnija aptaujas datus, tad ir pilnīgi skaidrs, ka tas, šķiet, līdz šim bijis šīs partijas augstākais punkts. Respektīvi – tā tika dibināta, tika pievērsta maksimāla masu informācijas līdzekļu uzmanība tam visam. Un arī partijas vadītājs ļoti parūpējās, lai tiešām visi prožektori un kameras būtu vērsti uz viņu. Un tas, ko rādīja aptauja – o, jā, liela iedzīvotāju daļa to ir pamanījuši!

Un, tā kā mēs zinām, ka ļoti liela daļa iedzīvotāju ir neapmierināti ar stāvokli valstī, tad, izskatās, ka viņi ir atraduši šo Latvijas apstākļos jau daudzkārt redzēto jauno glābējpartiju.

Savukārt, ja skatāmies jūlija aptaujas datus, tad šķiet, te atspoguļojas tas, ka īsti jau tā mediju uzmanība jūnija augstajā līmenī nav saglabājusies. Šķiet, ir bijuši diezgan lieli publicitātes un uzmanības atplūdi. Un tas, ko rāda skaitlis – acīmredzot, runājot par Kaimiņa partiju, sabiedrības attieksme, simpātijas nav tādas akmenī iecirstas un ļoti noturīgas. Šeit tomēr ļoti lielā mērā lomu spēlē tas, cik šīs partijas vadītājs un šī partija ir aktīva publiskajā telpā. Un, samazinoties aktivitātei, mēs redzam, ka krītas arī atbalsts,” skaidro sociologs, SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Joprojām ļoti liels skaits balsstiesīgo – vairāk nekā trešdaļa – ir bez viedokļa. No tiem 19,6% nezina, par ko varētu balsot, bet 16,8% saka, ka Saeimas vēlēšanās nepiedalīsies.

Bet par to, kuras partijas var tikt pāri vēlēšanās noteiktajai 5% barjerai, ļauj spriest aptauja, kurā piedalījušies tikai tie pilsoņi, kuri jau šobrīd ir izlēmuši, par ko balsos.

Un aptauja rāda, ka jaunajā Saeimā iekļūtu tikai četras no sešām partijām, kas ievēlētas pašreizējās Saeimas sastāvā.

Tātad iekļūtu ''Saskaņa'', Zaļo un zemnieku savienība, Nacionālā apvienība un “Vienotība”. Bet divas no esošās Saeimas – Latvijas Reģionu apvienība un “No sirds Latvijai” –  barjeru nepārvarētu. Toties nesen dibinātā “KPV LV” Saeimā būtu ievēlēta ar ļoti pārliecinošu balsu skaitu. 

9 komentāri
6
NO KURAS D..VINI RAUJ SHITOS ""REITINGUS""??PASI IZDOMAA?? LOGISKI,KA KAIMINJAM NEKAS NERUUK.NEVAJAG MURGT
vērotājs
Redzams, ka SC ir pazaudējusi daļu ukraiņu. Rīgas centrs ir sačakarēts nežēlīgi un Min.Padomes priekšā asfalts grumbuļains, cerams, ka tur vēl ko darīs. Asfalts gan diez vai iespaido vatņiku domu gājienu. Viņiem jo sliktāk jo labāk. Tad vismaz kāda daļa Kremļa propagandai būtu patiesa. Artusam partiju vajadzēja dibināt tuvāk vēlēšanām. Tīrais populisms bez darbu seguma nevar strādāt ilgtermiņā. Sudraba un Bondars - tā arī pazudīs bez trokšņa.
LOL
Nahrena mums viņu reitingi,ja tāpat nav zināms,par ko balsot?!
no Madonas
Skumji tas, ka visi zin SUDRABA gudrākā , bet mums tak gudri nav vajadzīgi.....dod Ozolas .......
Ai,
tas viss ir pupu mizas. Līdz'vēlēšanām vēl 10 mēneši un pa to laiku reitingi var vēl 100 reizes mainīties. Bet žurnālisti tikai troksni taisa kā tādas histēriskas bābas.
Vidis
Par Kaimiņiem nav jābrīnas ka samazinājums - katrs spoks uz rīta pusi izzūd.
Nu re
Vatņikam jau citas partijas nav.
Par ko var patik saskana,zzz,vienotiba,utt manuprat,kas pa viniem balso tie automatiski atbalsta- ierednu austpradibu.naudas izskerdesanu.korupciju.bezdarbibu.vajo tiesas sistemu.vajo veselibas aprupi.tautas izmirsanu .utt.
Vidis
Tie paši ierēdņi arī atbalsta, viņu taču ir tik daudz.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti