Partiju reitingi: ZZS neatdod līderes godu; Kaimiņa partijai jau 2,8% atbalsts

Politisko partiju reitinga augšgalā maijā izmaiņas nav notikušas, un jau otro mēnesi pēc kārtas populārākais spēks ir premjera pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība. 

Ilgstošajai reitingu līderei “Saskaņai” tā arī nav izdevies aprīlī zaudēto pirmo vietu atgūt. Socioloģisko pētījumu firmas SKDS dati, kas tapuši pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma, liecina, ka maijā  tāpat kā aprīlī zaļzemniekus vēlēšanās būtu gatavi atbalstīt 20,3% pilsoņu. Savukārt nepilni 20 procenti balsotu par “Saskaņu”.

Trešā populārākā joprojām ir Nacionālā apvienība, par kuru maijā balsotu 9,2% vēlētāju. Arī ceturtajā vietā bez izmaiņām ir “Vienotība,” kuras reitings visu pēdējo pusgadu svārstās ap 6%.

Dažas nedēļas pirms ārkārtas kongresa, kurā tiks izvēlēts jauns “Vienotības” vadītājs, partijas reitings atkārtoti nokrita līdz vēsturiski zemākajam līmenim – 5,4%.

Piektajā vietā ir jaunums – Artusa Kaimiņa dibinātā partija “Kam pieder valsts” (KPV), kura oficiāli vēl nemaz nav reģistrēta, tāpēc nebija iekļauta respondentiem rādītajā sarakstā. Tomēr Artusa Kaimiņa vadīto partiju paši kā savu izvēli nosauca 2,8% no aptaujas dalībniekiem.

Līdz ar to KPV maijā izrādījās populārāka par Kaimiņa agrāk pārstāvēto Latvijas Reģionu apvienību, kuras reitings strauji kritās. 2,7% vēlētāji maijā atbalstītu gan Reģionu apvienību, gan otru no Saeimas mazajām opozīcijas partijām - “No sirds Latvijai”.

Tikmēr no parlamentā nepārstāvētajām partijām ir vērts pieminēt Latvijas Krievu savienību, kuras reitings joprojām stabili nekrīt zemāk par 1%.

Izrēķinot partiju popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši, par ko balsot, veidojas šāda aina – pārvarot 5% barjeru, maijā Saeimā iekļūtu četras partijas. Pirmā zem svītras ar 4,2% ir pagaidām formāli darbību nemaz neuzsākusī Kaimiņa partija “Kam pieder valsts”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti