Partiju reitingi: Saeimā iekļūtu 5 spēki; populārākā – aizvien «Saskaņa»

Jaunākie Latvijas politisko partiju reitingi liecina – ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, parlamentā iekļūtu piecas partijas.

Pētījumu centra SKDS aptauja, kas tapusi pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma, rāda, ka  aptauju dati janvārī kopumā neliecina par būtiskām pārmaiņām, taču atsevišķām partijām kāpums vai kritums tomēr ir jūtamāks.

Reitingu līdere joprojām ir partija "Saskaņa" ar 20,4%. Tas gan ir nedaudz mazāk kā decembrī, tomēr kritums ir niecīgs.

Otrajā un trešajā vietā jau ierasti – Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība (NA). ZZS reitingi par procentpunktu ir kāpuši, bet NA – par pusotru procentpunktu ir samazinājušies.

Reitingus audzējusi Jaunā konservatīvā partija (JKP), un janvārī tā ir jau ceturtā populārākā partija, salīdzinot ar decembri, kad JKP bija sestā.

Pēc tam seko "Vienotība", Latvijas Reģionu apvienība, KPV LV, ''Kustība “Par!”'' un “No sirds Latvijai” ar vienu procentu, kas ir zemākais šīs partijas rādītājs gada laikā. Pārējām partijām aptaujā ir zem viena procenta.

Ja ņemtu vērā 5% barjeru un neizlēmušo balsis sadalītu proporcionāli izlēmušo balsīm, Saeimā iekļūtu piecas partijas – "Saskaņa", ZZS, NA, JKP un uz robežas – arī "Vienotība".

Neizlēmušo, kam atdot savu balsi, gan ir diezgan daudz – 26%. Savukārt 16,5% aptaujā saka, ka vēlēšanās nepiedalīsies.

4 komentāri
Harijs Saukums
Ja saskaņa ir aukšgalā, tas liecina, ka ir vēl ir daudz prokrievisku elementu Latvijā. Jau pašā sākumā vajadzēja likumu izdot, nemāki latviski vai nevēlies mācīties, ārrā, jeb viņu valodā,- prom ke-beņi-maķ.
satversme
Latvijā ir tikai viena partija, vārdā " VARA", bet pārējais ir interešu klubi #edvin
Emils Cimoska
Es sliecos domāt , ka vēlēšanu rezultāti, izmantojot mums draudzīgo rietumu tehnoloģijas ,jau ir izlemti , bet es personīgi nebalsošu NE par kom. part. ZZS ( Brigmanis - Lembergs ) , Ne par pārējiem ( V. , Naciki u.t.t ) . Visus šos 27 g. viņi lien tai Saeimā savtīgu labumu gūšanai !!! Vai tiešām Jūs , tauta , TO nesaprotat un negribat TO izbeigt !?! Varbūt vienreiz PIETIEK !!??
Valdis Bērziņš
Feiks. Tā nav neatkarīga aptauja, bet rīks sabiedriskās domas ietekmēšanai. Nepiedodami augstais kļūdas procents pēdējās pašvaldību vēlēšanās skaidri parādīja viņu un Saskaņas/ZZS kopējās intereses.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti