Partiju deklarētie vēlēšanu aģitācijas tēriņi – kopumā 1,104 miljoni eiro

Partijas un to apvienības no 6. februāra līdz 3. jūnijam kopumā noslēgušas līgumus 1 103 962,16 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem. Par to liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopotā informācija saistībā ar politisko spēku un reklāmdevēju sniegto informāciju par politisko partiju un to apvienību deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem.

KNAB informācija liecina, ka vislielākos aģitācijas izdevumus deklarējusi partija "Saskaņa" – 153 293,61 eiro, tai seko Jaunā konservatīvā partija ar 113 095,30 eiro un "Latvijas attīstībai" – 89 182,61 eiro.

 

 

 

KNAB informēja, ka katram politiskajam spēkam noteikts finanšu līdzekļu limits, cik tas drīkst tērēt politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem vai dāvinājumiem. Izdevumu limiti neattiecas uz izdevumiem par reklāmas izgatavošanu vai kampaņas plānošanu. Turklāt priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos jāiekļauj gan partijas kopējie, gan katra deputāta kandidāta individuālie izdevumi.

Vienlaikus KNAB vērsa uzmanību, ka visiem 42 politiskajiem spēkiem, kas bija iesnieguši deputātu kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām, līdz šā gada 5. jūlijam jāiesniedz KNAB vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija.

KNAB sestdien, 5. jūnijā, pašvaldību vēlēšanu dienā, aktīvi seko līdzi, vai politiskās reklāmas nav iekļautas tirdzniecībā esošos preses izdevumos, kā arī par maksu izvietotas internetā un sociālajos tīklos.

KNAB pateicas iedzīvotājiem par līdzšinējo iesaisti. Ja iedzīvotāji šodien konstatē politisko reklāmu tirdzniecībā esošos preses izdevumos un apmaksātu politisko aģitāciju sociālajos tīklos un internetā, KNAB aicina par šādiem gadījumiem nekavējoties ziņot bezmaksas lietotnē “Ziņo KNAB”, zvanot iestādes uzticības tālrunim 80002070 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected]

Savukārt, ja iedzīvotāji šajā dienā pilsētvidē konstatē izvietotus plakātus, bukletus, aģitāciju pie iecirkņiem, skrejlapu dalīšanu, aģitāciju uz automašīnām u.tml., par to jāziņo Valsts policijai, zvanot uz 110.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt