Panorāma

ES reakcija uz Džonsona jauno «Brexit» plānu

Panorāma

Latvijas mediju problēmas ieinteresē EBU vadību

Partijas nesteidzas atbalstīt S. Purgaili

Partijas nesteidzas atbalstīt Purgaili banku uzrauga vadītājas amatā

Drošu atbalstu Santas Purgailes kandidatūras apstiprināšanai Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājas amatā patlaban no koalīcijas partijām sola "Jaunā Vienotība" un Jaunā konservatīvā partija (JKP), bet Nacionālā apvienība (NA) un "KPV LV" lēmumu pieņems pirmdien, 7. oktobrī. Tikmēr "Attīstībai/Par!" nemainīšot nostāju – Purgailei neesot FKTK vadītājas amatam nepieciešamo prasmju.

ĪSUMĀ:

  • Trešdien ar Purgaili tikās "KPV LV" un "Jaunās Vienotības" deputāti.
  • "Jaunā Vienotība" atbalsta Purgaili; "KPV LV" lems pirmdien.
  • Tad ar Purgaili tiksies NA, kas tad arī paziņos savu lēmumu.
  • "Attīstībai/Par!" arvien iebilst; premjera partija cer rast kopsaucēju.
  • Atbalstu nesola arī lielākā opozīcijas partija "Saskaņa".
  • Varas partijas jautājumu skatīs pirmdien Sadarbības padomē.

Valdība otrdien, 1. oktobrī, atlika Purgailes kandidatūras virzīšani apstiprināšanai FKTK vadītājas amatā. Šāds lēmums tika pieņems pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces paziņotā – "Attīstībai/Par!" neatbalsta konkursa komisijas izraudzīto Purgaili banku uzrauga vadītājas amatam, jo viņai neesot pieredzes banku uzraudzībā. NA un "KPV LV" ministri aicināja nesteigties ar lēmuma pieņemšanu, izsakot vēlmi frakcijās vispirms tikties ar kandidāti FKTK vadībai.

Trešdien, 2. oktobrī, ar Purgaili tikās "KPV LV" Saeimas frakcija. Uz tikšanos ar "KPV LV" deputātiem Purgaili pavadīja konkursa komisijas priekšsēdētājs, Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis. Viņš neslēpa, ka jau otrdien saskaņā ar vienošanos valdībai bija jāpieņem lēmums par FKTK vadītāja amata kandidātu. Sarunu ar" KPV LV" Purgaile vērtēja kā labu.

"KPV LV" Saeimas frakcija savu lēmumu gan paziņošot tikai pirmdien, 7. oktobrī, kad šo jautājumu paredzēts skatīt Sadarbības padomē. 

"KPV LV" deputāti pēc tikšanās atzinīgi novērtējuši amata pretendentes redzējumu, kā sakārtot banku sektoru, ziņu aģentūrai LETA pavēstīja "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens.

Ar Purgaili trešdien tikās arī "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas deputāti, kuri viņu vērtējuši kā kompetentu un pieredzējušu profesionāli, tādēļ pilnībā atbalsta viņas virzīšanu apstiprināšanai šajā amatā. "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis atzina, ka nav saprotams, kāpēc būtu jāapšauba konkursā izraudzītās banku jomas speciālistes kompetence. 

"Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Ainars LatkovskisJānis Kincis
"Mēs mainām tieši uzraudzības jomu, jo tā nav strādājusi pietiekami labi, ar ko Latvija ir saskārusies (..) Mēs taču gribam mainīt tieši uzraudzību, jo tā pieredze neizrādījās pietiekami laba Latvijai," teica Latkovskis.

 

"Piecām partijām ir ļoti sarežģīti strādāt un atrast kopsaucēju, bet cerams. Līdz šim vienmēr to esam izdarījuši," teica Latkovskis.

Jaunā konservatīvā partija jau paziņojusi, ka atbalstīs Purgaili FKTK vadītājas amatā.

NA Saeimas frakcijā Purgaili plānots uzklausīt pirmdien, 7. oktobrī, kad arī plānots izšķirties, vai atbalstīt šo kandidāti FKTK vadītājas amatā, atzina NA Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars. NA uzskata, ka nebūtu atbalstāms, ja balsis Purgailei nāktos meklēt ar opozīcijas palīdzību.

Pret Purgaili stingri iestājas koalīcijā esošā "Attīstībai/Par!".

Savu atbalstu nesola arī lielākā opozīcijas partija "Saskaņa", lai arī Purgaile tikšanās laikā atstājusi labu iespaidu.

Saeimas kuluāros jau FKTK amata pretendenta apstiprināšana tiek saistīta ar decembrī gaidāmo Latvijas Bankas prezidenta izraudzīšanos. Saeima jau devusi arī uzdevumu Finanšu ministrijai izvērtēt iespēju FKTK ar laiku iekļaut Latvijas Bankas sastāvā.

FKTK vadītājas amata kandidāte Santa PurgaileJānis Kincis
Pati Purgaile, kuru Valsts kanceleja izraudzīja trīs kārtās rīkotā konkursā, ir pārliecināta par savu piemērotību FKTK vadītājas amatam.

 

"Nekautrējos atzīt, ka man nav padziļinātu zināšanu ne apdrošināšanas, ne alternatīvo ieguldījumu fondu, ne elektroniskās naudas pārvaldības jomā, jo viennozīmīgi skaidrs, ka 25 gadus esmu pavadījusi bankās. Tas nenozīmē, ka es nevaru pretendēt uz komisijas vadītāja amatu, jo vadītājam nav jābūt profesionālim katrā konkrētajā jautājumā. Vadītāja funkcija ir savākt spēcīgu komandu, pārliecināties, ka ir skaidri mērķi, skaidrs redzējums, ka ir komandas spēja šos mērķus sasniegt," sacīja Purgaile.

Ja vairākums ministru nākamnedēl paredzētajā sēdē lems Purgaili tomēr virzīt FKTK vadītājas amatam, gala lēmums par viņas apstiprināšanu būs jāpieņem Saeimai. Ja "Attīstībai/Par!" deputāti par Purgaili nebalsos, viņu FKTK vadītājas amatā varēs iecelt tikai ar opozīcijas balsīm. 

KONTEKSTS:

Atklātajā konkursā uz FKTK priekšsēdētāja amatu visaugstāko vērtējumu guvusi un par uzvarētāju kļuvusi Santa Purgaile. Viņas kandidatūra virzīta apstiprināšanai Ministru kabinetā, un gala lēmums par iecelšanu amatā jāpieņem Saeimai. 

Purgaile no 2009. līdz 2012. gadam vadīja "SEB bankas" privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.  No 2012. gada viņa strādā "Citadeles" bankā, kur sākotnēji ieņēmusi Biznesa attīstības direktora amatu, bet vēlāk – no 2017. gada – strādājusi par korporatīvo klientu apkalpošanas direktori. Šo septiņu gadu laikā Purgaile ir arī "Citadeles" bankas valdes locekle. 

Jauns FKTK priekšsēdētājs meklēts, jo iepriekšējais FKTK vadītājs Pēters Putniņš un viņa vietniece Gunta Razāne jūlija sākumā iesniedza atlūgumu. Banku uzrauga pagaidu vadītāja amatam izvēlēta komisijas darbiniece Kristīne Černaja-Mežmale.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti