Partijas «Katram un katrai» līderi Saeimas vēlēšanās – Gobzems, Sprūde un Prelatovs

Politiskā partijas "Katram un katrai" saraksta līderi 1. oktobrī gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās būs pašreizējie parlamenta deputāti Aldis Gobzems un Karina Sprūde, Daugavpils domes deputāts Igors Prelatovs, kā arī uzņēmējs Agris Freifalts un AS "Gaso" gāzes apgādes drošības departamenta vadītājs Raimonds Lazdiņš, informēja partijā, kas trešdien, 27. jūlijā, elektroniski Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegusi savu kandidātu sarakstu.

Partijas līderis, Saeimas deputāts Aldis Gobzems vēlēšanās startēs ar pirmo numuru Rīgas vēlēšanu apgabalā. Rīgā sarakstu papildinās arī partijas valdes loceklis, uzņēmējs Jānis Ronis un kādreizējais valsts AS "Latvijas dzelzceļš" valdes loceklis un viceprezidents Aivars Strakšas.

Vidzemē ar pirmo numuru startēs partijas valdes locekle, Saeimas deputāte Karina Sprūde. Sarakstu papildinās arī kādreizējais galvaspilsētas mērs, Rīgas brīvostas priekšsēdētājs Andris Ārgalis, partijas valdes locekle ar ilggadēju valsts pārvaldes iestāžu vadības pieredzi Solvita Zvidriņa un partijas valdes loceklis Jānis Zalte.

Kurzemes vēlēšanu apgabalā kā līderis startēs partijas valdes loceklis, uzņēmējs Agris Freifalts, bet Zemgalē – AS "Gaso" gāzes apgādes drošības departamenta vadītājs Raimonds Lazdiņš. Savukārt Latgalē ar pirmo numuru startēs iepriekšējais Daugavpils mērs, pašlaik Daugavpils domes deputāts Igors Prelatovs.

Partija "Katram un katrai" savā vēlēšanu programmā kā galveno mērķi politikā izvirzījusi stipru ģimeni, stipru tautu un stipru valsti. Tālab partija apņēmusies uzlabot apstākļus ģimenēm, piešķirot bērna piedzimšanas pabalstu 5000 eiro apmērā, nosakot ikmēneša pabalstu 100 eiro par katru bērnu, kā arī nodrošinot brīvpusdienas visiem bērniem. Partija vēlas arī samazināt referenduma slieksni līdz 30 000 parakstiem, kā arī noteikt, ka Valsts prezidentu ievēl tauta.

Partija vēlas samazināt PVN līdz 5% pārtikai, medikamentiem, kā arī elektrībai, gāzei un degvielai, atcelt ienākuma nodokli pensijām līdz 1000 eiro mēnesī, nodrošināt bezmaksas sabiedrisko transportu pensionāriem visā Latvijā, kā arī noteikt papildu pensiju indeksāciju par darba stāžu līdz 1997. gadam.

Trešdien “Katram un katrai” kā pirmā partija Saeimas deputātu kandidātu sarakstu iesniedza tikai attālināti. Līdz šim tā ir vienīgā partija, kura savu deputātu kandidātu sarakstu iesniedza elektroniski, un vēlēšanu komisiju neapmeklēja neviens no kandidātiem.

CVK sekretārs Valdis Verners norādīja: “Tas ir pirmais dokuments vēsturē, kas ir iesniegts elektroniski. Līdz šim partijas iesniedza elektroniski un papīru formātā. Elektroniski var iesniegt tikai tad, ja visiem kandidātiem ir elektroniskais paraksts.”

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt