Partijas aģitācijai iztērējušas gandrīz 3 miljonus eiro; vislielākie tēriņi «Apvienotajam sarakstam»

Līdz 27. septembrim partijas noslēgušas līgumus par aģitācijas izdevumiem 2 970 190 eiro apmērā, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopotā informācija.

Lielākie priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņi jau ilgstoši ir "Apvienotajam sarakstam" (AS), kurā startē Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība un Liepājas partija. Otrajā vietā pēc tēriņiem ir Nacionālā apvienība (NA), bet trešajā "Attīstībai/Par!" (AP).

AS šajā laikā noslēdzis līgumus par 465 986 eiro, NA noslēdzis līgumus par 411 515 eiro, bet AP – par 360 524 eiro.

Zaļo un Zemnieku savienība līdz septembra vidum slēgusi līgumus par 323 742 eiro. "Latvija pirmajā vietā" iztērējusi 310 917 eiro, aģitācijas tēriņos apsteidzot "Saskaņu", kas slēgusi līgumus par 292 324 eiro.

"Jaunā Vienotība" aģitācijai tērēja 245 395,  "Katram un katrai" – 195 963 eiro, bet "Konservatīvie" – 195 660 eiro.

Pārējām partijām tēriņi ir zem 50 000 eiro.

KNAB atgādināja, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā katram politiskajam spēkam noteikts finanšu līdzekļu limits, cik tas drīkst izlietot politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem un dāvinājumiem. Izdevumu limiti neattiecas uz izdevumiem par reklāmas izgatavošanu vai kampaņas plānošanu. Priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos iekļaujami gan partijas kopējie, gan deputātu kandidātu individuālie izdevumi. 

Katrs no 19 vēlēšanās pieteiktajiem deputātu kandidātu sarakstiem limitētajiem aģitācijas izdevumiem drīkst izlietot ne vairāk kā 708 053,30 eiro.

Vienlaikus KNAB atgādināja, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā reklāmas pakalpojumu sniedzējiem un aģitācijas veicējiem ir obligāts pienākums par visiem noslēgtajiem reklāmas līgumiem informēt KNAB. Informācija par katrām noslēgtajām līgumsaistībām jāiesniedz KNAB triju dienu laikā pēc to noslēgšanas.

 

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī, sestdienā, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

Kopumā 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Līdz ar CVK lēmumiem uz iekļūšanu Saeimā pretendē par trim kandidātiem mazāk – 1829.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti