Atbildot uz LTV jautājumu, kādu trīs ministriju virsvadību partija noteikti gribētu uzņemties, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) nenodefinēja trīs prioritātes, bet norādīja, ka vēlas paturēt premjera amatu, kā arī visas ZZS pārziņā jau esošās ministrijas (Aizsardzības, Finanšu, Satiksmes, Veselības, Zemkopības) plus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.
“Jaunā Vienotība” norādīja, ka tai “ir spēcīgi ministru kandidāti visās nozarēs”, bet “ja jānosauc tikai dažas nozares, par kurām primāri vēlētos uzņemties politisko atbildību, tad tās būtu Izglītības, Ārlietu un Tieslietu ministrijas”.
Nacionālā apvienība atbildēja, ka vēlas uzņemties Izglītības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas un Kultūras ministrijas vadību.
“No sirds Latvijai” vēlas vadīt Izglītības un zinātnes ministriju, Ārlietu ministriju un Finanšu ministriju.
Latvijas Reģionu apvienība gribētu vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Ekonomikas ministriju, Zemkopības ministriju.
Jaunā konservatīvā partija vēlas vadīt Tieslietu/Iekšlietu ministriju, Satiksmes ministriju un Izglītības ministriju.
“Progresīvie” nosauca Veselības ministriju, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.
Rīcības partija vēlētos vadīt Aizsardzības, Ārlietu un Finanšu ministrijas.
“Attīstībai/Par” izvēlējās Izglītības un zinātnes, Veselības un Tieslietu ministrijas.
Centriskā partija gribētu vadīt Ekonomikas, Izglītības un Ārlietu ministrijas.
Apvienība LSDSP/KDS/GKL gribētu vadīt apvienoto Veselības un Labklājības ministriju, Finanšu ministriju un Aizsardzības ministriju.
“Saskaņa” paziņoja, ka uzņemoties politisko virsvadību, saņems premjera un līdz ar to arī finanšu ministra amatus un pirmajā kārtā pretendēs uz saimnieciskajām ministrijām (Ekonomikas un Satiksmes), Izglītības un zinātnes ministriju, un arī sociālajām ministrijām (Labklājības un Veselības).
Latvijas Krievu savienība vēlas vadīt Izglītības un zinātnes, Labklājības un Tieslietu ministrijas.
''Latviešu nacionālisti'' uzņemtos vadību pār Finanšu, Veselības un Izglītības ministriju.
Savukārt partija “KPV LV” vispār plāno atteikties no ministriju resoru pārvaldes modeļa, samazinot valdības sastāvu līdz 7 personām – premjeram un 6 ministriem, un šādā valdībā vēlas ieņemt premjera amatu.
Tikmēr “Par alternatīvu” atbildēja, ka “nekāda politiskā virsvadība par ministrijām nav pieļaujama”.
Ar partiju pozīcijām citos jautājumos var iepazīties portāla LSM vēlēšanu sadaļā par partijām.