Partija «Vienotība» kaļ nākotnes plānus

“Partija “Vienotība” šobrīd ir vēsturiskā punktā, kur katrs pieņemtais lēmums var būt izšķirīgs politiskā spēka nākotnei,” tā šodien partijas domes sēdē, uzrunājot biedrus, teica “Vienotības” līderis Arvils Ašeradens. Apgalvojums šķiet pamatots, skatoties arī uz partijas pašreizējo 2,9 procentu reitingu, kas aizvadītajos mēnešos bijis ar lejupejošu tendenci. Taču partija joprojām ir pārliecināta, ka, piesaistot citas partijas kā sadarbības partnerus, par vietu Saeimā vēl var cīnīties.

„Vienotības” domes sēdē šodien divas galvenās tēmas – jaunas vērtību deklarācijas apstiprināšana un stratēģija startam Saeimas vēlēšanās rudenī. Kā partijas vērtību kodols turpmāk izraudzīti pieci punkti – cilvēks kā vērtība, patriotisms, uzņēmīgums, moderns latviskums un taisnīgums. “Vienotības” durvis esot atvērtas ikvienam indivīdam un līdzīgi domājošiem politiskiem spēkiem, kuri būtu gatavi zem šāda lozunga startēt Saeimas vēlēšanās jaunas apvienības sastāvā. Pirmie, kas jau paziņojuši par iesaistīšanos, ir reģionālās partijas “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam” un “Valmierai un Vidzemei”. Sarunas jau notiek vai plānotas arī ar “Vidzemes partiju”, “Latgales partiju”, “Latvijas attīstībai” un  “Kustību Par!”, un partiju “Progresīvie”. Jaunā apvienība neparedzot partiju saplūšanu, bet gan efektīvas sadarbības formas izveidi.

Inga Bērziņa, partijas “Kuldīgas novadam” valdes priekšsēdētāja, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Mēs esam stabils un uzticams partneris, un mums ir patiess gandarījums šo sadarbību turpināt.”

Saeimas deputāts Juris Šulcs, partijas “Tukuma pilsētai un novadam” valdes priekšsēdētājs, apliecināja gatavību turpināt sadarbību jaunā formātā, lai šodien "Vienotības" domes sēdē pasludinātās vērtības pārvērstu konkrētos darbos.

Savukārt Jānis Baiks,  partijas “Valmierai un Vidzemei” valdes priekšsēdētājs, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs, pateicās "Vienotībai" par iespēju aizstāvēt reģionu intereses nacionālā mērogā: “Jo būs stiprāki reģioni, jo stiprāka valsts.” Baiks izteica īpašu atbalstu "Vienotības" vadītājam, ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam par iesāktajām OIK reformām, jo ražošanas zuņēmumi, kuri strādā Valmierā, ir apmierināti ar reformu, kas ļauj tiem kļūt daudz konkurētspējīgākiem globālajā tirgū. “Rezultātā no tās ieguvēja būs sabiedrība kopumā, nevis atsevišķi indivīdi,”  uzsvēra Baiks.

„Mēs izveidojam efektīvu pārvaldes institūciju, kopējo sadarbības institūciju, un, protams, mēs gribam redzēt ļoti rīcībspējīgu frakciju, par ko šodien runāja jaunais frakcijas vadītājs. - Zem jauna nosaukuma? - Jā, viennozīmīgi ir paredzēts jauns nosaukums. Mēs šodien šo jautājumu neizcēlām tādēļ, ka mēs gribam vienoties ar pārējiem politiskās apvienības dalībniekiem par šo nosaukumu, lai nav tā, ka “Vienotība” nāktu ar savu iniciatīvu un teikt – tieši šādi ir jābūt,” pēc sēdes sacīja Ašeradens.

Lai arī partijas dome jaunas apvienības veidošanu atbalsta un katru no šodien klātesošajiem potenciālajiem apvienības biedriem sveic ar aplausiem, atbalsts jauna nosaukuma izvēlei nav viennozīmīgs. Salaspils mērs pārliecināts – vēlētājiem jāzina, ka apvienības mugurkauls joprojām ir “Vienotība”. Viņaprāt, tas neatstās citus apvienības dalībniekus nevienlīdzīgās pozīcijās:

„Nevar apvienoties apvienošanās pēc. Politiķi apvienojas tāpēc, ka viņi līdzīgi domā un tic vienādam valsts modelim un valsts idejai. Un tikai uz tādiem pamatiem var apvienoties. Nevar apvienoties ar politiķiem, kuri domā pilnīgi savādāk.”

Gan par jaunās apvienības veidošanu, gan jaunajām vērtībām partijas biedru vidū vēl plānotas diskusijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti