Panorāma

Biedrība "TEV" uz Ukrainu ved jaundzimušo inkubatorus

Panorāma

Panorāma

Partija "Stabilitātei!" noliedz melošanu žurnālistiem

Partija «Stabilitātei!» noliedz melošanu žurnālistiem par Grevcovu

Cik augsta ir deputāta ētikas latiņa, vai deputātam jārunā ar presi un jāsaka taisnība? Šie jautājumi aktualizējušies, kad partijas "Stabilitātei!" Saeimas deputāti pirms nedēļas sarunā ar Latvijas Televīziju noliedza acīmredzamu faktu. Deputāti apzinātu melošanu pašlaik noliedz.

Dienā, kad Saeimas Mandātu un ētikas komisijas deputāti vērtēja kolēģes Glorijas Grevcovas rīcību, pati deputāte sēdē nepiedalījās un arī vairījās no žurnālistiem. Taču Latvijas Televīzijas žurnālistiem viņu izdevās nofilmēt caur žalūzijām partijas "Stabilitātei!" frakcijas telpā. Tikmēr viņas kolēģi noliedza deputātes klātbūtni.

Latvijas Televīzija: Kā nav? Mēs viņu tikko redzējām. Šeit.

"Stabilitātei!" deputāti: Jūs viņu šeit redzat?

Latvijas Televīzija: Jūs varētu viņu pasaukt?

"Stabilitātei!" deputāti: Mēs nepamanījām, ka viņa šeit būtu.

Dienu vēlāk deputāte apstiprināja, ka apzināti izvairījusies no žurnālistiem. "Vakar jutos tiešām ļoti slikti un nebiju gatava runāt. Vienmēr esmu atvērta žurnālistiem," vēlāk skaidroja Grevcova.

Latvijas Televīzija: Teicāt, ka Glorijas Grevcovas nav tajās telpās, bet viņa bija tajā laikā.

Saeimas deputāts Igors Judins ("Stabilitātei!"): Laikam es nepamanīju.

Latvijas Televīzija: Jūs tiešām mazā telpā nepamanījāt vai apzināti melojāt?

Igors Judins: Lielajā telpā viņas nebija. Varbūt viņa bija citā telpā pie mūsu sekretāres? Es viņu neredzēju.

Latvijas Televīzija: Tad jūs noliedzat, ka jūs būtu melojis?

Saeimas deputāts Igors Judins: Noliedzu.

Frakcijas vadītājs kolēģu rīcībā nesaskata ētikas pārkāpumu. "Bet, kad iegājāt telpā, es arī redzēju jūsu konkrēto video materiālu, Igors atrodas konkrētajā telpā, viņš paskatījās un cilvēku neredzēja. Teica – nav. Vai tie ir meli, vai tas ir konkrētās situācijas fakta apraksts?" vaicāja Saeimas deputāts Aleksejs Rosļikovs ("Stabilitātei!").

Rosļikovs atsaucās arī uz citu nesenu notikumu, kad pašvaldības vadītājs nebija atklāts pret žurnālistiem. "Es domāju, ka [Ogres novada mēra Egila] Helmaņa kunga rīcība, tiekoties ar Putina ietekmes aģentiem Baltijas valstīs, ir daudz briesmīgāka," piebilda Rosļikovs.

Vai deputāti no partijas "Stailitātei!" frakcijas meloja vai tomēr apzināti nemeloja. Pārējo Saeimas deputātu vidū nav vienprātības, vai šis jautājums, kas skar deputāta ētiku, būtu jāvērtē.

"Sekas parasti šādos gadījumos ir tālejošas, vienkārši cilvēkam vairs netic," sacīja Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka ("Apvienotais saraksts").

"Ja frakcijai "Stabilitāte" ir šāda problēma, šis fakts ir konstatēts kaut kā. Aizdomas. Vienmēr jau ir tas arī, vai šis fakts ir konstatēts un neapšaubāms. Saeimā mums tad ir Ētikas komisija, to var izskatīt," norādīja Saeimas deputāts Jurģis Klotiņš (Nacionālā apvienība).

Lai gan Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītājs deputātu rīcībā saskata vairākus diskutablus punktus, viņš pats komisijā diskusiju nerosinās.

"Droši vien es nebūšu tas, kas šādu iesniegumu iesniegs, jo principā mana nostāja ir tāda, ka mēs pārāk daudz, atvainojiet, lietošu vārdu, kasāmies. Tā vietā, lai mēs Saeimā strādātu, mēs meklējam viens otra kažokā blusas," sacīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (Zaļo un Zemnieku savienība).

"Es domāju, ka tas ir apsverams, mēs varam par to pārrunāt. Tas nebūtu tikai mans ieteikums. Es parunāšu ar saviem kolēģiem. Varbūt tā ir nejaušība, varbūt viņi tiešām neredzēja. Bet, ja viņi meloja, tad nebūtu godīgi un pareizi vispār," sprieda Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāte Irma Kalniņa ("Jaunā Vienotība").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti