Dienas ziņas

Fotoradarus gatavs uzturēt tikai viens uzņēmums

Dienas ziņas

Kandidēt vēlēšanās piesakās Latvijas krievu savienība

“Republikas” saraksta līderi – brāļi Ģirģeni

Partijā «Republika» uz Saeimas vēlēšanām starp līderiem – brāļi Ģirģeni un Pucens

Politiskajai partijai "Republika" uz 14. Saeimas vēlēšanām kandidātu sarakstā starp līderiem būs parlamentārietis Kaspars Ģirģens un viņa brālis, bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, kā arī Saeimas deputāts Ēriks Pucens, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā publiskotā informācija. 

"Republika" piektdien CVK iesniegusi deputātu kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām un priekšvēlēšanu programmu.

Kandidātu saraksts pieteikts visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos, un tajā iekļauti 115 deputātu kandidāti – 64 vīrieši un 51 sieviete.

Rīgā vēlēšanu apgabala saraksta līderis būs bijušais iekšlietu ministrs, partijas priekšsēdētājs Sandis Ģirģens, kurš ir arī partijas premjera amata kandidāts. Seko Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Sabīne Ulberte un biedrības "Kreisie patrioti" priekšsēdētājs Mārtiņš Krusts. 

Vidzemes sarakstā "Republikas" līderis būs 13. Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens, kuram pievienojas Elviss Ozols un Saeimas deputāta palīdze Vita Timermane.

Latgales vēlēšanu apgabala saraksta līderis būs "Republikas" valdes loceklis Jevgēnijs Koršenkovs, kuram sekos Ilga Zalāne, kas ir pašnodarbinātā, un biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "Riseba" lektore Nataļja Seļivanova-Fjodorova.

Parlamentārietim Pucenam kā Kurzemes saraksta līderim pievienojas zemnieku saimniecības "Dzēses" izpilddirektors Egils Gusts un pašnodarbinātā Ilona Lielmane. 

Zemgalē saraksta augšgalā atrodams uzņēmuma "Empower" darbu vadītājs Normunds Barkāns, bet viņam seko SIA "Krustpils ceļavējš" valdes locekle, brāļu Ģirģenu māte Elza Ģirģena un zemnieks Jānis Bērziņš. 

Priekšvēlēšanu programmā "Republika" norādījusi, ka "Latvijas suverenitātes pamats ir sakārtota valsts ārējā un iekšējā drošība". 

"Republikāņi stingri atbalsta tiesiskumu, amatpersonu politisko, civilo un kriminālatbildību, profesionāļu valdību, tautas referenduma un digitālas balsošanas tiesības, zemu nodokļu, brīvas uzņēmējdarbības un konkurētspējīgas ekonomikas sistēmu," minēts partijas programmā. 

Programmā partija sola ieviest drošu elektronisko vēlēšanu sistēmu un balsošanu internetā, kā arī tiesības vēlētājam pirms termiņa atsaukt savu balsi deputātam, prezidentam, ja tas zaudējis vēlētāju uzticību.

Vienlaikus partija sola Latvijas hidroelektrostaciju saražoto elektroenerģiju nenodot pārdošanai "Nord Pool" biržā, samazināt PVN atsevišķām nozarēm, produktu vai pakalpojumu grupām, kā arī pensijas neaplikt ar nodokļiem, paredzot, ka minimālā pensija – ne mazāka par valstī noteikto minimālo darba algu.

Tāpat partija vēlas noteikt tarifu griestus "Latvijas Valsts mežu" šķeldai pašmāju tirgum, samazināt elektroenerģijai sadales un pārvades pakalpojumu izmaksas. "Republika" sola arī samazināt deputātu skaitu Saeimā.

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti