Dienas ziņas

Ukraiņu žurnālisti brīdina par korupcijas sekām

Dienas ziņas

VID un KNAB sola skrupulozu deklarāciju pārbaudi

Partija «Progresīvie» atklāj vēlēšanu kampaņu

Partija «Progresīvie» atklāj vēlēšanu kampaņu «Jaunie zaļie»

Partija "Progresīvie" svētdien, 22.aprīlī, kļuvusi par pirmo partiju, kas atklājusi 13.Saeimas vēlēšanu kampaņu. Lai gan pēc pēdējās Latvijas Televīzijas pasūtītās pētījumu centra SKDS vēlētāju aptaujas datiem tai atbalstu sola vien 0,3% cilvēku, plašāku vēlētāju loku politiskais spēks cer uzrunāt ar savu vides politiku.

Gurķis vienā maisiņā, sīpols – otrā, apelsīns trešajā un vēl daudzi pārtikas produkti, kas iepakoti plastmasā, lai gan higiēnas prasības to neliek. Tas liecina – gana nedomājam par piesārņojumu, ko plastmasas iepakojums rada. Ar šādu vēstījumu svētdien atklāta kampaņa "Jaunie zaļie". Tā sevi piesaka partija "Progresīvie".

"Viņš ļoti viegli var nokļūt vidē, kur viņš nesadalās un rada nopietnas problēmas meža un arī ūdens dzīvniekiem," stāstīja partijas "Progresīvie" biedre Jana Simanovska.

Partijas līderis Roberts Putnis uzsver – lai gan daļēji tā ir patērētāja atbildība, nepieciešama aktīva politiska rīcība, kas parāda, kā būtu pareizi.

"Mēs gribam norādīt, ka daudzas no problēmām, ko mēs risinām kā patērētāji, mēs patiesībā nevaram atrisināt, ja tās nerisina politiski. Kliedzošs piemērs ir šī brīža diskusijas par plastmasas pudelēm, PET iepakojuma pārstrādi un depozīta sistēmu," sacīja Putnis.

Plastmasa iepakojums gan ir tikai viena no problēmām, ko izcelt, solās politiskais spēks.

165 dienas līdz vēlēšanām katru dienu tikšot izvirzīti mērķi un piedāvājumi vēlētājiem. Uzmanību, piemēram, veltīs pārmērīgai pesticīdu lietošanai, putekļu piesārņojumam un gaisa kvalitātei galvaspilsētā.

"Jāsaka, zaļā politika Latvijā nav eksistējusi un ir tikusi izmantota tikai tādās fiktīvās diskusijās, un tas, ko mēs vēlamies, ir tiešām dot šo jauno zaļo politisko piedāvājumu," teica Putnis.

Otrs kampaņā būtisks temats būšot sociālā atbildība.

Ideju par minimālo pensiju partija prezentēs otrdien, 24.aprīlī. Putnis atzīst, ka domubiedri gan vēlēšanu apvienības veidošanai šobrīd nav atrasti, tomēr notiekot pārrunas ar vairākām reģionālajām partijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti