Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krievijas karaspēks turpina apšaudīt civilo infrastruktūru

Kustība “Par” paliek ar “Latvijas attīstībai”

Partija «Kustība «Par!»» paliks kopā ar «Latvijas attīstībai»

Partija “Kustība "Par!"" arī turpmāk paliks kopā ar savu sabiedroto “Latvijas attīstībai”, kopīgā apvienībā uz gaidāmajām Saeimas vēlēšanām un arī pēc tam. Par šādu plānu šodien lēma partijas "Kustība "Par!"" kongress, noraidot priekšlikumus par apvienības likvidāciju. 

23. aprīlī notiekošajam partijas "Kustība "Par!"" kongresam biedri devuši nosaukumu "Darītspēja". Un, lai arī tas sasaukts pēc partijas biedru iniciatīvas, lai pārskatītu sadarbību ar partiju "Latvijas attīstībai", partijas priekšsēdētāja skaidrs vērtējums uzrunā izpalika.

"Mums ir jārisina būtiski jautājumi par mūsu partijas turpmāko darbu, jāapspriež turpmākās kļūdas, mēs tiksim ar to galā. Mēs mācāmies, mēs virzīsimies uz priekšu," norādīja partijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ierosinājis divus administratīvā pārkāpuma procesus par partijas "Latvijas attīstībai" finansēšanas kārtības neievērošanu un 13 administratīvās lietas par pretlikumīgi iegūto finanšu līdzekļu atmaksu valsts budžetā. Vairāki "Kustības "Par!"" biedri uzskata, ka šī iemesla dēļ jāpārtrauc sadarbība ar "Latvijas attīstībai". Viens no priekšlikumiem paredzēja apvienības likvidēšanu tūlīt, otrs – pēc vēlēšanām.

"Bijuši dažādi notikumi, kas rada šaubas par mūsu partneru godaprātu, piemēram, nepieņemot Rīgas detalplānojumu, nelikumīgu finansējumu saņemšanu," norāda "Kustības “Par!”" biedrs Edgars Jēkabsons.

"Gribētu redzēt, lai nenotiek šķelšanās "Latvijas attīstībai" dēļ. Mēs neesam liela partija, mēs esam atsevišķa, esmu par sadarbības pārtraukšanu, nesaku, ka tagad uzreiz, bet nākotnē noteikti jābūt kā atsevišķai partijai," uzskata kustības “Par!” biedrs Didzis Dubovskis.

Vairums partijas biedru atbalstīja valdes priekšlikumu turpināt iesākto sadarbību ar "Latvijas attīstībai", bet pirms katrām nākamajām vēlēšanām lemt par darbu apvienībā.

"Pietiekoši liels darbs ir ieguldīts, un sākt visu no nulles, – es neticu, ka tas nāktu partijai par labu un nestu labus rezultātus," uzsver "Kustības “Par!”" valdes priekšsēdētāja vietniece Dace Bluķe.

Pirmā kongresa daļa, kurā notika vairākas diskusijas par izglītību, veselību, sabiedrības izturētspēju, tika pārraidīta publiski, bet otrā kongresa daļa, kurā tika vērtēta partijas tālākā attīstība, bija pieejama tikai klātesošajiem. Tie "Kustības “Par!”" biedri, kurus neapmierina lēmums par sadarbības turpināšanu, LTV norādīja, ka, visticamāk, partiju pametīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt