Rīta Panorāma

Saruna ar Inu Strazdiņu par ārlietu aktualitātēm

Rīta Panorāma

Sāk Centrāltirgus teritorijā esošo kiosku demontāžu

KPV LV partijas sašķelšanās gada laikā. Intervija ar Ati Zakatistovu

Partija «KPV LV» varētu mainīt zīmolu

Partija “KPV LV” varētu mainīt zīmolu, ko varētu piedāvāt politiskā spēka kongresā 8. februārī un par ko lems biedri, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas “KPV LV” frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Lēmumu izslēgt divus Saeimas deputātus – Artusu Kaimiņu un Aldi Blumbergu – no “KPV LV” frakcijas tās vadītājs skaidroja ar to, ka noslēdzas process, kas ilga gadu. “Mūsu reitingi ir būtiski kritušies. Un tas, kam es ticu, ka reitingi atspoguļo ieguldīto darbu. Un tas, ko mēs frakcijā neesam redzējuši, - ka deputāti Kaimiņš un Blumbergs piedalītos frakcijas darbā, piedalītos partijas darbā. Drīzāk sabotējuši,” sacīja Zakatistovs.

Viņš norādīja uz “lielu, rupju, vulgāru un droši vien politiķiem nepiedienīgu” konfliktu starp deputātu Aldi Gobzemu un Kaimiņu. “Mūsuprāt, tas ir būtiski ietekmējis partijas reitingus. Tagad, ja mēs kā partija domājam par nākotni un attīstību, atskatoties uz iepriekšējo gadu, mēs sakām, ka

mūsu problēmu pamatā ir Artusa Kaimiņa personīgās īpašības, patvaļa, droši vien neprognozējamība un zināma veidā arī personības kulta pazīmes,” sacīja Zakatistovs.

Viņaprāt, situāciju ietekmē arī tas, kā par partiju runājuši politiskie komentētāji. Proti, jau sākotnēji tā saukta par “Kaimiņa partiju”, kas neatspoguļojot patiesību. “Ja sabiedrībai palicis iespaids, ka šī bijusi Kaimiņa partija, tas nav patiess iespaids. Melno, smago darbu ir izdarījuši partijas biedri, valdes locekļi, arī frakcija,” piebilda politiķis.

Pašlaik arī tiek apsvērta iespējuma mainīt “KPV LV” zīmolu. Redzējumu varētu piedāvāt partijas kongresā, kas notiks 8. februārī, un par to varēs lemt partijas biedri.

KONTEKSTS:

Pērn aptuveni pusgadu pēc 13. Saeimas vēlēšanām “KPV LV” frakcija, kurā sākotnēji bija 16 deputāti, zaudējusi jau četrus mandātus. Domstarpību dēļ "KPV LV" valde nolēma izslēgt no savām rindām premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, viņu izslēdza arī no frakcijas. Tāpat "KPV LV" frakciju pameta viena no "opozicionārēm" Linda Liepiņa, bet dienu vēlāk par izstāšanos paziņoja Karina Sprūde.  No frakcijas izstājās arī deputāts Didzis Šmits.

Savukārt šogad janvārī “KPV LV” Saeimas frakcija nolēma no tās sastāva izslēgt partijas dibinātāju Artusu Kaimiņu, kā arī Aldi Blumbergu. Frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs uzskata, ka Kaimiņam jāaiziet no partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti