Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saldā krējuma radītās problēmas Tukumā novērstas

Partija ”Gods kalpot Rīgai” sadarbosies ar reģionu partijām

Partija «Gods kalpot Rīgai» gatava Saeimas vēlēšanās startēt kopā ar reģionālajām partijām

Rīgā pie varas esošajai partijai "Gods kalpot Rīga" (GKR) nav mērķa "par katru cenu" iekļūt Saeimā. Partija pati ar savu sarakstu Saeimas vēlēšanās negrasās piedalīties, taču tā ir gatava sadarboties ar citu pilsētu un novadu partijām un startēt vēlēšanās. Tā medijiem pēc sestdien, 4.novembrī, notikušā partijas kongresa vēstīja partijas priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Andris Ameriks. Proti, ja nāks iniciatīva veidot politisku apvienību, partija ir gatava iesaistīties.

Partija «Gods kalpot Rīgai» gatava Saeimas vēlēšanās startēt kopā ar reģionālajām partijāmLaura Dzērve
Ar kopīgu lūgšanu un pirms tam arī Latvijas Republikas himnu un partijas himnu sākās GKR kongress. To caurvija trīs temati. Pirmais – lepošanās ar jūnijā notikušo pašvaldību vēlēšanu rezultātiem Rīgā. Izceļot to, ka partija kopā ar "Saskaņu", ar ko piedalījās kopā vēlēšanās, joprojām veido pilsētas valdošo koalīciju, un atturoties pieminēt, ka, salīdzinot ar 2013.gada vēlēšanām, politisko partiju apvienība zaudējusi vairākus deputātu mandātus.

"Mums ir absolūti nepārprotams mandāts no rīdzinieku vairākuma," teica partijas "Saskaņa" vadītājs Nils Ušakovs, kurš bija viens no pirmajiem runu teicējiem partijas GKR kongresā.

Tomēr, pievēršoties nākamajam tematam, kas caurvija kongresu, – partijas iespējamai dalībai nākamgad Saeimas vēlēšanās,

GKR priekšsēdētājs Ameriks jau pirms kongresa bija izteicies, ka partija kopā ar "Saskaņu" Saeimas vēlēšanās nestartēs.

"Es negribu šodien saukt to modeli, vēl nav līdz galam noformulējies veids," teica Ameriks, norādot, ka partija arī atsevišķi ar savu sarakstu neplāno piedalīties Saeimas vēlēšanās, bet gan vēlas uzklausīt sadarbības piedāvājumus no reģionālajām partijām.

"Daļa no mūsu cilvēkiem, kas netika ievēlēti, nekļuva par Rīgas domes deputātiem, varētu sevi piedāvāt Saeimas vēlēšanām. Mēs saprotam to, ka mūsu partneri ir tādas pašas reģionālas partijas – pilsētu partijas, novadu partijas, kādas ir pa visu Latviju.

Mēs neuzņemsimies iniciatīvu veidot šādu apvienību, bet mēs būsim atvērti," sacīja Ameriks.

"Mans ierosinājums ir pilnvarot partijas valdi risināt sarunas ar reģionālām partijām par iespējamu līdzdalību nākamajās Saeimas vēlēšanās. Bet es gribu teikt vēlreiz, ka mēs esam pilsētas partija ar lielu interesi par to, lai Rīga netiktu diskriminēta (..)," teica GKR līderis.

Viņš nākamgad gaidāmajās Saeimas vēlēšanas negrasās kandidēt, taču pieļāva, ka atsevišķi partijas biedri Rīgas domes deputāti varēs kandidēt. Pagaidām no neviena šāda vēlme neesot dzirdēta.

Ameriks nosauca atsevišķus partijas biedrus, kuri ar savu pieredzi varētu papildināt Saeimas sastāvu, piemēram, profesore Ausma Cimdiņa, bijušais pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs, bet viņiem pašiem esot jāizšķiras, vai to darīt.

Par sadarbību ar partiju "Gods kalpot mūsu Latvijai" Ameriks atbildēja lakoniski – partiju uzskatot par radniecīgu ne tikai nosaukuma, bet arī ideju ziņā, un vērtēšot, kāda būs šīs partijas tālākā rīcība.

Kongresā būtisks temats bija GKR atvērtais rīcības plāns turpmākajiem četriem gadiem Rīgas pilsētai. Tajā viens no tematiem – vitālas apkaimes ar savu centru un atpazīšanas zīmi. Proti, par Rīgas apkaimju attīstības pamatu partija vēlas likt pārdomātu sadarbības modeli ar apkaimju biedrībām. Paredzēts attīstīt Rīgas apkaimes, būvēt pašvaldību dzīvokļus, sporta laukumus, remontēt tiltus un ielas, palielināt tūristu skaitu, ieviest tūrisma nodevu un atbrīvot galvaspilsētas centru no azartspēlēm.

GKR apvieno 542 biedrus. Kongresam reģistrējās 221 biedrs. Rīcības plānu delegāti pieņēma vienbalsīgi. Tāpat vienbalsīgi valdē ievēlēja divu jaunus locekļus - Rīgas vicemēra padomnieku  Mareku Gailīti un Rīgas domes deputātu Andreju Kameņecki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt