Pārresoru koordinācijas centra vadītājs: Latvijai būs jāizdara svarīgas izvēles

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijai būs jāizdara svarīgas izvēles un jādefinē vajadzības nākamajiem gadiem, intervijā Latvijas Radio sacīja Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Pēteris Vilks. Ceturtdien plānots atvērt interaktīvo moduli, kurā cilvēki varēs paust savu viedokli par "Nacionālo attīstības plānu 2021. - 2027. gadam" (NAP2027).

Vilks stāstīja, ka plāna izstrāde uzsākta pērn un valdība 11. decembrī atbalstīja tā izstrādes procesu. PKC sākotnējo NAP2027 ietvaru jau ir noformulējusi, nosakot, ka plāna mērķis ir stabila izaugsme un dzīves kvalitātes pieaugums ikvienam iedzīvotājam. Vilks pastāstīja, ka tiek plānots nodrošināt iespēju ikvienam iedzīvotājam iesaistīties un izteikt savu skatījumu par valsts attīstības prioritātēm. To iecerēts nodrošināt, atverot interaktīvo moduli, kur cilvēki varēs pasust savu viedokli par NAP2027.

"Būs jāizdara svarīgas izvēles. Latvijai būs jādefinē savas vajadzības, kur mēs ieguldīsim naudu un ko mēs sasniegsim. Mēs daudz runājam par digitalizāciju un dabas zinātņu apgūšanu. Pērn no 13,3 tūkstošiem 12. klases audzēkņu tikai 997 lika brīvprātīgo fizikas eksāmenu. [Tas nozīmē], ka mums īsti nav resursa, kas strādās ar dabas zinātnēm un būs nākamie skolotāji. Dažādas izšķiršanās notiek jau mikrolīmenī," teica Vilks.

PKC vadītājs arī atklāja, ka no esošā NAP, kas sagatavots periodam no 2014. līdz 2020. gadam, izpildīti 70% jautājumu. Vairāki neizpildītie būtu turpināmi NAP2027 ietvarā, tādējādi nodrošinot mērķa - stabilas izaugsmes un dzīves kvalitātes pieaugumu ikvienam iedzīvotājam.

NAP nosaka lielākos valsts budžeta ieguldījumus Latvijas attīstībā un cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanā septiņu gadu periodā. Tas ietver valsts attīstības prioritātes, mērķus un investīciju virzienus, kā arī plānotās reformas un politikas izmaiņas. Plāns līdzsvaro ieguldījumus jeb tēriņus un iespējas valstij un iedzīvotājiem "nopelnīt"!

Nacionālo attīstības plānu apstiprina Ministru kabinets un Saeima. NAP2027 īsteno visas ministrijas, plānojot savu darbu un nozaru politikas, un valsts iedzīvotāji ar aktīvu rīcību ikdienā un ilgtermiņā. Esošais plāns (NAP2020) ir spēkā līdz 2020. gadam, pēc tam tā vietā stājoties nākamajam – NAP2027.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti