Parlaments akceptē alimentu nemaksātāju vārdu publiskošanu

Turpmāk informācija par uzturlīdzekļu nemaksātājiem būs publiski pieejama, paredz Saeimā ceturtdien, 30.oktobrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, informēja Saeimas Preses dienests.  

Noteikts, ka Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) administrācija savā mājaslapā publiskos ziņas par parādnieku, un tam būs nepieciešama otra vecāka piekrišana. Savukārt publiski nebūs pieejama informācija, ja parādnieks ir persona ar invaliditāti vai persona, kas pārejošas darbnespējas dēļ nestrādā ilgāk nekā sešus mēnešus gadījumos, kad darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā gadījumos, ja darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.

Uzturlīdzekļu garantiju fonds, izveidojot publiski pieejamu datu bāzi ar uzturlīdzekļu nemaksātājiem, tajā norādīs parādnieka vārdu, uzvārdu, personas koda otro daļu un dzimšanas gadu. Ziņas par šīm personām UGF mājaslapā būs pieejamas, sākot ar 2015.gada 1.jūliju.  

Kārtību, kādā UGF publisko un dzēš ziņas par uzturlīdzekļu nemaksātājiem, noteiks Ministru kabinets. 

Likums grozīts, lai veicinātu bērnu tiesību aizsardzību un vecāku pienākumu pildīšanu, maksājot uzturlīdzekļus.

Saistītie raksti
3 komentāri
xxxx
sen to vajadzeja. Loti pareizi. Mates ir netikumigas un sencitim tapec nav jarupejas pr kopejo bernu,forsi,vai ne? ne sencit,ari tetukins ir atbildigs. tagad palasisim un varbut dazs tomer nokaunesies
Re
Un infantīlā Saeima, protams, domā, ka, vēl vairāk sarīdot vecākus savā starpā, tas noteikti nostrādās bērna interesēs
DuDū
Ļoti labi taču ir zināms, cik pie esošās nabadzības valstī tikumīgas (pēdiņās) spēj būt Latvijā mātes, kurām merkantīlisms nereti izvirzās pirmajā vietā. Tas noteikti būs papildus bonuss bērnu interesēs, kad šīm donoru medniecēm tiks ielikts rokās vēl viens ierocis, kā izrēķināties ar bērna bioloģisko sencīti. Te, nu, izcili redzams, ka Saeima nodarbojas nevis ar sociālās situācijas uzlabošanu, bet gan utošanos jeb blusu dzenāšanu no viena kakta uz otru. Šobrīd galīgi nevaru piekrist, ka Saeimā kopā sasēdusi gudrākā tautas daļa. Varbūt kāds no viņiem, atsevišķi ņemts, ir ko vērts, bet, kopā ņemot, ģimenes vērtības izprot staigules līmenī
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti