Viņš pastāstīja, ka komisija vērsīsies pie PA pārraugošās Ekonomikas ministrijas un tiesībsargājošām iestādēm par „PA, mūsuprāt, nolaidīgu rīcību, neaizstāvot valsts intereses Ķemeru privatizācijas procesa, jo PA atbildīga par sanatoriju no valsts puses".
Viņš norādīja, ka kultūrvēsturiskajam piemineklim neveiksmīgās privatizācijas rezultātā ir nodarīti zaudējumi un tie līdz šim aizvien nav novērtēti. Tikai pirms nedēļas pēc parlamentāriešu lūgumiem un pieprasījumiem, PA aicinājusi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju (VKPAI) aplēst valstij radītos zaudējumus. Viņš pauda nožēlu, ka aģentūra pati jau iepriekš to nav izdarījusi, jo tad, iespējams, valstij radītos zaudējumus varētu iekļaut kreditoru prasījumos pret bankrotējušo sanatorijas privatizētāju „Ominasis Latvija".
Valsts vēl vairāk cieš no savas institūcijas bezdarbības vai nolaidības, kas būtu jāizvērtē tiesībsargājošajām iestādēm, sacīja Stalts.
Tikmēr VKPAI jau uzsākusi novērtēt iespējamos zaudējumus un sola rezultātus izmeklēšanas komisijai iesniegt līdz 20.janvārim.
Savukārt ļaunprātīgu investora rīcību komisijai neizdevās pierādīt, bet „vietējie tautieši, kas darbojušies viņa paspārnē šeit pat uz vietas, gan prasītos pēc lielākas tiesībsargājošo iestāžu uzmanības", bet komisijas kapacitāte neļauj veikt operatīvu izmeklēšanu, bet „bažas un kopsakarības ir redzētas". Stalts gan nenosauca konkrētus vārdus, bet atzina, ka tie ir uzņēmuma pārstāvji un juridisko pakalpojumu sniedzēji.
Komisija par savām bažām informējusi gan policiju, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, jo deputātiem nav skaidrs, cik patiesa ir šī informācija, tas jāpārbauda likumsargiem.
Jau ziņots, ka Ķemeru sanatorijas liktenis ir neskaidrs, kopš Jūrmalas pilsētas tiesa martā atzina par maksātnespējīgu Ķemeru sanatorijas investoru SIA "Ominasis Latvija" un sanatorijas komplekss nonāca izsolē. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu plānoja pārdot izsolē, taču divas izsoles izgāzās, jo tajās nepietiecās neviens pretendents.
Jūrmalas dome plānojusi sanatoriju iegādāties bez izsoles, un kreditori tam arī piekrita, taču dome nespēja saņemt Valsts kases aizņēmumu šim mērķim, jo nebija izpildījusi Finanšu ministrijas prasības, piemēram, novērst riskus, kas saistīti ar bijušā sanatorijas īpašnieka mantinieku tiesībām un interesēm un kreditoru prasījumu neievērošanu.
Ķemeru sanatoriju pirms aptuveni desmit gadiem privatizēja "Ominasis Latvia", taču nespēja tikt galā ar uzņemtajām saistībām un pilnībā atjaunot sanatoriju un atvērt tajā viesnīcu.