Parlamentārieši labos arī prezidenta ievēlēšanas likumu atklātai prezidenta ievēlēšanai

Saeimas deputāti ķersies pie Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma grozīšanas, lai tas atbilstu nesenajiem Satversmes grozījumiem, kuri paredz prezidenta atklātu ievēlēšanu.

Grozītais Satversmes 36. pants nosaka, ka Valsts prezidentu ievēlē Saeimu, atklāti balsojot. Savukārt Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma 8. pantā noteikts, ka Valsts prezidentu ievēl, balsojot aizklāti.

Lai novērstu pretrunu starp Satversmes 36. pantu un Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma 8. pantu, grozījums paredz izslēgt balsošanas veidu, jo tas ir noteikts Satversmes 36. pantā. Grozījumam būs jāstājas spēkā vienlaikus ar grozījumu Satversmes 36. pantā – 2019. gada 1. janvārī.

Grozījumi pirms pirmā lasījuma Saeimā nodoti izskatīšanai Juridiskajai komisijai. Par grozījumu nodošanu komisijai balsoja 83 deputāti, bet viens tautas kalps atturējās.

KONTEKSTS:

12. Saeimas pēdējā sēdē pirms vēlēšanām tika nolemts, ka turpmāk Valsts prezidentu vēlēs atklāti. Diskusijas par iespējamām izmaiņām Valsts prezidenta vēlēšanu procedūrā ilga aptuveni septiņus gadus.

Līdz šim Valsts prezidents bija vienīgā amatpersona, kuru Saeima ievēlēja aizklātā balsojumā. Līdz ar Satversmes grozījumiem nepieciešami grozījumi arī Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā un Saeimas kārtības rullī.

Prezidents grozījumus izsludināja 16. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt