Pāris dienas pēc peldsezonas atklāšanas Juglas upē noslīkst atpūtnieks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Piektdien, 19.maijā, Juglas upē noslīcis kāds atpūtnieks, informēja Rīgas pašvaldības policijā. Kopš šonedēļ atklātās oficiālā peldsezonas šis ir pirmais noslīkušais Latvijā.

Piektdien īsi pirms pulksten 13 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz Juglas upi. Izsaucējs ziņoja, ka paziņa aizgājis peldēt, ieniris un nav uzpeldējis.

Uz notikuma vietu devās Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes ūdenslīdēji un uzsāka meklēšanas darbus. Pēc aptuveni pusstundu ilgas meklēšanas ūdenslīdēji atrada atpūtnieku, taču viņš diemžēl jau bija gājis bojā. Nelaiķis tika nogādāts krastā, kur mediķi konstatēja nāvi.

Kopš peldsezonas oficiālā sākuma šis ir pirmais noslīkušais Latvijā.

Policija aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt savas spējas pirms došanās peldēt. Tāpat aicinām nekādā gadījumā neļaut peldēties draugiem, kas ir lietojuši alkoholu.

Rīgā visdrošāk peldēties ir oficiālajās peldvietās, jo tur pastāvīgi strādā glābēji.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina, ka aktīvā peldsezona ir laiks, kad visbiežāk notiek traģiski nelaimes gadījumi uz ūdens. Pērn vasarā noslīka 57 peldētāji, bet izglābt izdevās 20.

Tāpēc arī glābšanas dienesta pārstāve Inta Šaboha aicina peldsezonu uzsākt prātīgi, ievērojot visus drošības noteikumus, kā arī uzmanīt bērnus, neatstājot viņus pie ūdens vienus.

VUGD pārstāve Inta Šaboha: Atgādinājumu peldsezonas sākumā
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

“Aicinām peldēšanās sezonu uzsākt tikai tad, kad ūdens temperatūra ir sasniegusi vismaz +18 grādus. Peldēties iesākam tikai oficiālajās peldvietās, par ko liecina zīme „Peldēties atļauts”. Ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad tādās peldvietās, kuru krasti ir lēzeni un ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem,” atgādina Šaboha.

“Pirms peldēšanās noteikti ir jāpārbauda ūdenstilpnes gultne, jo ziemas laikā tā var būt mainījusies, tāpēc iesakām ūdenī iet lēnā, nevis strauji mesties iekšā vai lēkt. Tajos gadījumos, kad saulē cilvēks ir pārkarsis, ūdenī iet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, kuras dēļ var piemesties krampji vai rasties problēmas ar sirdi,” norāda Šaboha.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti