Pareizticīgo metropolīts Ziemassvētkos aicina lūgties par mediķiem un ievērot drošības pasākumus

Latvijas Pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs Ziemassvētkos iedzīvotājus aicina lūgties par mediķiem, kuri pašaizliedzīgi cīnās ar Covid-19 izplatību, kā arī ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus.

Metropolīts skaidroja, ka "noslēpumainajā un pazemīgajā Kristus ienākšanā šai iznīcīgajā un grēka pilnajā pasaulē atklājas Dieva mīlestība pret cilvēkiem".

Metropolīts akcentēja, ka Dievs aicina cilvēkus atteikties no egoistiskā dzīves veida un pavērst savu skatu uz tuvāko, uz tiem, kas ir ap mums – ģimenē, darbā, draudzē, dzimtajā pilsētā, valstī, un pacensties ticībā un paļāvībā uz Dievu atvērt viņiem savu sirdi, sadzirdēt viņu vajadzības un sniegt palīdzīgu roku. "Glābjoša pašaizliedzība ir iespējama tikai ticības varoņdarbā un vienībā ar Kristu," piebilda garīdznieks.

Pareizticīgo baznīcas galva pauda, ka pagājušajā gadā pasauli piemeklēja milzīgs pārbaudījums – arvien vairāk izplatās bīstama infekcijas slimība. Tāpēc viņš mudina ikvienu dzīvot kristieša cienīgu dzīvi, pastāvīgi atcerēties par Dievu, kā arī pastiprināti, nepārtraukti, dedzīgi lūgt Dievu un saudzīgi un ar mīlestību attiekties vienam pret otru.

Ir nepieciešama medicīnas darbinieku ieteikto sanitāro normu un piesardzības pasākumu ievērošana, akcentēja metropolīts. "Piesaucu Dieva svētību pār tiem, kuri šobrīd pašaizliedzīgi strādā slimnīcās, pār medicīnisko personālu un tiem, kurus ir piemeklējusi smagā slimība. Lai Dievs sūta viņiem savu palīdzību un drīzu izveseļošanos," Ziemassvētku apsveikumā norādīja baznīcas galva, aicinot lūgt Dievu par viņiem visiem.

Kristus Piedzimšanas svētku dienā, 7. janvārī, Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē tiks kalpotas divas Dievišķās liturģijas – agrā Dievišķā liturģija plkst.6.30 un plkst.9, svētku Dievišķo liturģiju kalpos metropolīts Aleksandrs.

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25. decembrī un 26. decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki – Kristus piedzimšanas svētki – tiek svinēti 7. janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin minētajā datumā.

Ziemassvētku dievkalpojumu laikā jebkuras reliģiskās darbības veikšanas vietā vienlaikus varēs uzturēties tikai tāds personu skaits, kas nepārsniedz 20% no telpu kapacitātes, ievērojot, ka uz katru apmeklētāju tiek nodrošināta vismaz desmit kvadrātmetru platība, aģentūru LETA iepriekš informēja Tieslietu ministrijas (TM) komunikāciju un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Ksenija Vītola.

Viņa skaidroja, ka TM respektē Satversmē nostiprinātās personas tiesības uz reliģijas brīvību, bet vienlaikus aicina visas reliģiskās organizācijas publiski informēt draudzes locekļus par ierobežojumiem un ar atbildību izturēties pret tiem, ievērojot maksimālo piesardzību. "Tāpat reliģiskajām organizācijām ir jāsadarbojas ar Valsts policiju un citām institūcijām sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskās drošības prasību nodrošināšanai," informēja ministrijas pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt