Paredz problēmas sodu piemērošanu par aizliedzamo simbolu izmantošanu

Kara uniformas, fašisma SS zīmes, padomju sirpis un āmurs - šie ir daži no simboliem, kas pēc Iekšlietu ministrijas (IeM) aicinājuma ir ietverti aizliedzamo simbolu sarakstā. Taču ministrijā atzīst, ka būs problēmas sodu piemērošanā.

Minēto simbolu izmantošanas aizliegumu pašlaik Saeimā skatītie izklaides un svētku pasākumu drošības likuma grozījumi, ar kuriem vēlas novērst kara ideoloģijas slavināšanu un propagandu.

Ministrijā ir neskaidrības, kā šīs likuma izmaiņas tiks piemērotas un kuros gadījumos policists drīkstēs administratīvi sodīt par aizliegtu simbolu izmantošanu. Sodu nepiemēros, ja simbolus izmantos informēšanas un izglītošanas pasākumos.

Ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa atzīst, ka piemērošanas viedokļa būs problēmas: „Viennozīmīgi, piemērošana, kā arī pierāda Eiropas cilvēktiesību prakse, ir ļoti sarežģīta. Tas nozīmē, ka policijai būs jākonstatē, vai šis cilvēks, atrodoties šādā formastērpā. Ja viņam būs SS zīme, jo ir lielāka tiesu prakse un lielāk judikatūra, tās nav atzītās ideoloģijas un ir arī spriedumi Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kas daudz plašāk ļauj interpretēt šo normu piemērošanu. Bet ja, piemēram, būs padomju zvaigzne un viņš atradīsies uz skatuves, tas pat varētu būt piemiņas pasākums, tad pierādīt mērķi slavināt, noteikti būs daudz vieglāk. Bet, ja viņš būs pūlī kaut kur starp citiem dalībniekiem, viennozīmīgi, ka pierādīšana būs daudz grūtāka, ka viņš slavina šo režīmu.” 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti