Pārdaugavā par adrešu maiņu iedzīvotāji īpaši nesatraucas

Rīgas pilsētas būvvalde Pārdaugavas apkaimē turpina adresācijas sakārtošanu, jo vēsturiski, pilsētai attīstoties, izveidojušās neloģiskas māju, korpusu un ielu numerācijas.

Āgenskalnā, Mērsraga ielā 9, kur jau ir notikusi adreses maiņa, nesteidzīgi durvis ver mājsaimniece Anita, tērpusies pelēkā kleitā, un saka: „Pagaidām par šo adrešu maiņu neesmu dzirdējusi.”

Anita par izmaiņām adresācijas sakārtošanā domā, ka tas dzīvē neko krasi nemainītu. Tomēr, vai pasta sūtījumi tiks saņemti kā līdz šim, Anitai atbilde nav skaidra.

„Ja kaut kur atkārtojas, tā kā mums - tai mājai pagalmā ir tāds pats numurs, tad jau varbūt, ka vajadzētu. Varbūt īsti nevar saprast, bet man tā vēl nav gadījies, ka kāds nevarētu atrast,” viņa spriež.

Bāriņu ielas 5 pagalms, kurā vairākas dzīvojamās ēkas ir ar vienu un to pašu mājas numuru.

To māju iedzīvotājiem, kuriem adrese mainījusies vai vēl tikai tiks mainīta, par pastu gan nevajadzētu uztraukties. Būvvaldes pārstāvis Uldis Freimantāls atzīmē, ka pasts ir viena no iestādēm, kurām tiek nosūtīta informācija par adrešu maiņu. Tāpēc pasts nogādā sūtījumus gan uz vecajām, gan jaunajām adresēm. Tikai ar vienu maz mazītiņu āķīti:

„Taču šeit ir jāatzīmē, ka vissvarīgākais nosacījums veiksmīgai pasta sūtījumu piegādei ir tas, lai uz ēkas tiktu uzstādīta pareiza ēkas numura zīme. Tātad pēc ēkas adreses maiņas - trīs mēnešu laikā ir noteikts, ka ir pieļaujama adrešu maiņa - būvvalde aicina nekavējoties uzstādīt jauno adresācijas numura zīmi, jo tas ir vienīgais veids, kā pasta darbinieks visoptimālāk spēj orientēties.”

Adreses maiņa notikusi arī Meteora ielā 8. Kāpņu telpas durvis ir ciet, piespiežot zvana pogu, ielas pusē iznāk Edgars- rāms, kupliem, koptiem matiem, mājas čībās:

„Es to uzzināju vienkārši - ejot uz darbu, ieraugot šo lapiņu, jo arī nākamā ēka ir Meteora iela 8. Es domāju, ka tas ir iemesls, kamdēļ mēs tagad esam A.”

Meteora ielas 8 iedzīvotāji nav uztraukti par pārmaiņām un Edgars saka: „Cik man ir nācies runāt ar pārējiem, neviens īpaši nesūdzas.”

Edgars domā, ka, iespējams, tālākā nākotnē adresācijas sakārtošana kaut ko varētu mainīt viņa dzīvē, bet pagaidām to nejūt: „Patiesībā mani tas īpaši neinteresē. Ja kaut kas mainīsies, es arī mainīšu līdz ar to savu adresi un visu pārējo. Pagaidām man tas patiešām ir pilnīgi vienalga.”

Meteora ielas sākumā sastaptā jauniete Jolanta, gariem tumšiem matiem, kuras bieži nav mājas, jo daudz strādā, žestikulējot stāsta, ka paziņojumu par adreses maiņu izlasīt nedabūja, jo vietējie vandāļi jau bija paspējuši to noraut.

„Savādāk es par to nebiju informēta, tikai kaimiņi pienāca klāt un pateica, ka mainīs adresi. Tā man vispār bija pirmā dzirdēšana.” Jolanta uzskata, ka īpaši nekas nemainīsies, un viņas attieksme ir noraidoša:

„Es nesaprotu, priekš kam tas ir vajadzīgs. Kādas te tās mājas izskatās, to visu apkārtni būtu labāk sakārtojuši. Nu pilnīgas briesmas.”

Mērsraga ielas īpašuma numurs, bet mājas nav, ir tikai žogs.

Adreses maiņa notikusi ne tikai Meteora un Mērsraga ielā. Pēc adrešu inventarizācijas būvvalde konstatēja, ka aptuveni desmit tūkstoši no Rīgas ēku adresēm neatbilst normai. Tāpēc adreses nomainītas vai vēl tikai tiks mainītas tiem īpašumiem, kuriem adreses atkārtojas, vai adrese nesaskan ar ielu, no kuras visvieglāk piekļūt. Būvvaldes pārstāvis Uldis Freimantāls atzīst, ka projekta uzsākšanas brīdī bija plāns visu pabeigt divu gadu laikā, tomēr finansējuma trūkuma dēļ tas neizdevās.

„Par to, cik ilgi adresācijas projekts kopumā visu Rīgas teritoriju varētu skart, nosaukt konkrētus termiņus ir pāragri, jo šīs darbības ir saistītas ar finansiāliem izdevumiem, jo pašvaldībai ir daudz finansiālās pozīcijas, kuras ir jālīdzsvaro,” atzīst Freimantāls.

Jau šomēnes paredzēta publiskā apspriešana par adresācijas maiņu Torņakalna, Atgāzenes un Bieriņu apkaimēs, iedzīvotājiem tiks dota iespēja izteikt savu viedokli un apzināt situāciju. Publiskā apspriešana būs visa augusta garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti