Panorāma

Migrācija kā hibrīdkara ierocis pret Latviju

Panorāma

Panorāma

Ģimeņu atbalstam jauns centrs

Pārdaugavā ģimeņu atbalstam atklāj sociālās rehabilitācijas centru «Domino»

Piektdien, 27. augustā, Rīgā durvis vēra sociālās rehabilitācijas centrs "Domino", kur no septembra būs pieejams psihosociāls atbalsts bērniem ar saskarsmes, iekļaušanās grūtībām, kā arī viņu ģimenēm, informēja Latvijas Bērnu atbalsta fonds (LBAF).

Pašlaik atklāta centra pirmā kārta, kuras ietvaros renovētas vairāk nekā 100 kvadrātmetru plašas telpas.

Daudzfunkcionālā sociālās rehabilitācijas centra «Domino» atklāšana

Drīz sākšoties arī otrā stāva labiekārtošana, kur klientiem plāno piedāvāt sensoro sporta zāli. Tajā bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām speciālistu klātbūtnē būs iespējams kontrolēti izpaust savas emocijas sabiedrībā pieņemto normu ietvaros, skaidroja LBAF vadītājs Kaspars Markševics.

Ilgus gadus te bija tukša vieta

Pirms gada, kad sākās būvdarbi, vispirms no telpām nācies iznest iepriekšējā tirgus atstāto mantojumu – zivju galvas. Tāpēc šodien atklāšanas pasākumā centra darbinieki īpaši pateicās visiem, kuri ziedoja līdzekļus vai paši nāca palīgā telpas atjaunot.

Markševics sacīja:

"Paldies ikvienam uzņēmējam, kas dalījās ar savu nopelnīto naudiņu, iespējams, kuru varēja investēt sava uzņēmuma attīstībā, bet tomēr izvēlējās palīdzēt bērniem."

Centra mērķis ir palīdzēt ģimenēm un visvairāk – palīdzēt vecākiem atrast ceļu pie sava bērna. Mērķa grupā ir ģimenes, kurās kādu iemeslu dēļ attiecības ar bērnu sarežģījušās. Paredzēts, ka 12 mēnešos varēs palīdzēt 48 ģimenēm.

Projekta "Ceļš pie sevis" vadītāja Elīna Lejiņa-Kairiša uzsvēra: "Mēs palīdzam arī viņa vecākiem, un sadarbība kopā sākumā veidojas mājās, un tad viņa iet uz āru. Ļoti, ļoti intensīvs darbs. Tas nav darbiņš vienreiz nedēļā, tas trīs reizes nedēļā, kad mēs tiekamies ar šiem bērniem un vecākiem."

Fonda vadītājs Markševics neslēpa, ka dzinulis un vēlme palīdzēt radusies tāpēc, ka pašam bērnības lielāko daļu nācies pavadīt bērnunamā.

"Es nāku no desmit bērnu ģimenes, un tā skaudrā bērnība, tā pieredze, dzīvojot kopā ar dažādiem vienaudžiem, šķiet, manī radīja tādu neatlaidību, spītu, dusmas uz to, ka mēs bijām tomēr citas šķiras cilvēki un bērni," viņš skaidroja.

Viņš ir pārliecināts, ka palīdzība var noderēt arī tad, ja ķibele šķiet neliela. Taču dažreiz arī lielas problēmas cēlonis bijis viegli atrisināms. Un galu galā fonda vadītājs uzsver – nepamēģinot nevar uzzināt, kā šeit ir.

"Rīgas dome 100% apmaksā katrai ģimenei, nekas šeit nav jāiegulda. Vienkārši jāpavada laiks kopā un jāārstējas, jādziedējas kopā," viņš uzsvēra.

Centra "Domino" pakalpojumus Rīgas pilsētas bērniem un ģimenēm ir iespējams saņemt bez maksas – tos finansē Rīgas domes Labklājības departaments.

Vidēji mēnesī pašvaldība vienam bērnam nodrošina 360 eiro lielu finansiālo atbalstu, informēja fondā.

LBAF strādā arī pie tā, lai nākotnē pakalpojumu varētu saņemt bērni un ģimenes ārpus pašvaldības finansējuma.

Pakalpojumam ir iespējams pieteikties, vēršoties savā teritoriālajā Sociālajā dienestā, lai izteiktu vēlmi saņemt pakalpojumu. Var vērsties arī pie Latvijas Bērnu atbalsta fonda, zvanot pa tālruni 23117177. Ģimene var pati aizpildīt pieteikšanās anketu. Speciālisti to izskatīs un sazināsies septembrī, kad pakalpojuma sniegšana tiks uzsākta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti