Pārbūvi robežšķērsošanas vietā «Grebņeva» plāno sākt jau martā

Būvdarbus Latvijas–Krievijas robežšķērsošanas vietas "Grebņeva" modernizācijai varētu sākt jau martā, pastāstīja valsts SIA "Valsts nekustamo īpašumu" (VNĪ) attīstības projektu pārvaldes robežšķērsošanas projektu daļas vadītājs Armands Rabovičs.

Infrastruktūras uzlabošanai paredzēts izbūvēt četrus kontroles paviljonus, kā arī autobusu pasažieru pārbaudes terminālu. Robežšķērsošanas punktā tiks ievestas arī mūsdienīgas kontroles tehnoloģijas un biometrisko datu iegūšanas un pārbaudes iespējas.

Pārbūvi robežšķērsošanas vietā «Grebņeva» plāno sākt jau martāIveta Čigāne

Rabovičs stāstīja, ka Grebņevas robežšķērsošanas punkta pamatinfrastruktūras izbūve veikta deviņdesmito gadu beigās. Viņš norādīja, ka kontroles ēku telpu plānojums vairs neatbilst mūsdienu kontroles prasībām un esošajai satiksmes plūsmas intensitātei.

“Pašlaik ir izsludināti divi iepirkumi. Viens iepirkums ir uz kontroles paviljona pārbūvi. Šobrīd notiek piedāvājumu izvērtēšana. Otrs iepirkums ir uz autobusa pasažieru pārbaudes termināļa izbūvi. Piedāvājumu iesniegšana līdz 29. janvārim. Mūsu redzējums ir tāds, ka jau februārī varētu noslēgt līgumu par objektu projektēšanas un būvēšanas iepirkumiem un uzsākt darbus jau ar martu,” stāstīja Rabovičs.

Jaunu paviljonu izbūve robežšķērsošanas procedūrām ļaus izmantot mūsdienīgas kontroles tehnoloģijas, tostarp arī biometrisko datu iegūšanu un pārbaudi. Iekšlietu ministrijas Informācijas centra projektu vadītāja Aija Vule atklāja, ka pirmie ieguvumi robežšķērsotājiem būs sagaidāmi jau šī gada beigās.

“Tiek modernizēti paši punkti, tiek aprīkotas robežsargu un muitnieku darbavietas, tiek nodrošināts arī atbilstošs aprīkojums, jo vienlaikus ar punkta modernizācijas darbiem tiks ieviesti arī pasākumi, ar kuru palīdzību tiks organizēta personu biometrisko datu iegūšana. Tas nozīmē, ka, šķērsojot robežu, ES pilsoņiem tikai uz aizdomu pamata īpašos gadījumos tiks ņemti biometriskie dati,

taču trešo valstu pilsoņiem pilnīgi visiem, kas šķērsos Eiropas robežu, tiks veikta sejas attēla uzņemšana un pirkstu nospiedumu noņemšana,” stāstīja Vule.

Latvija līdz ar pārējām Eiropas Savienības valstīm šobrīd aktīvi strādā pie vairākiem robežkontroles un robežšķērsošanas modernizācijas pasākumiem, kuru ieviešanu paredz jaunās Eiropas Savienības regulas. 

“Informācijas centrs ir atbildīgs ne tikai par robežpunktu modernizēšanas koordinēšanu, bet arī par atbilstošu informācijas sistēmu izstrādi tieši datu apmaiņai ar visām Eiropas Savienības dalībvalstīm un tostarp datu apmaiņai ar Eiropas robežsardzes sistēmām,” stāstīja Vule.

VNĪ pašlaik veic infrastruktūras uzlabošanas darbus arī robežšķērsošanas vietā “Terehova”, “Pāternieki” un “Silene”. Rabovičs uzsvēra, ka sakārtota infrastruktūra nodrošinās efektīvāku un raitāku robežkontroli un arī ērtus darba apstākļus robežšķērsošanas punktā strādājošajiem.

“Terehovā būvdarbi uzsākti jau 2019. gada maijā. Mēs esam pabeiguši darbu pie padziļinātās kontroles ēkas izbūves. Plānots, ka tuvākajās nedēļās tā tiks nodota ekspluatācijā. Pāterniekos un Silenes robežkontroles punktā šobrīd notiek būvniecības darbi. Pamatā tiek veikti satiksmes uzlabošanas pasākumi. Tiek izbūvēti jauni kontroles paviljoni, un abos divos robežšķērsošanas punktos tiek izbūvētas arī autobusu pasažieru rokas bagāžas pārbaudes termināļi,” stāstīja Rabovičs.

Kopumā VNĪ vadībā īstenoto Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežu modernizācijā šobrīd tiek ieguldīti 17 miljoni eiro. Robežšķērsošanas vietas "Grebņeva", kur būvdarbus plānots sākt līdz šā gada vasarai un pabeigt līdz 2022. gada sākumam, modernizācijas projekta finansējums ir 1 190 000 eiro, finansējuma avots – valsts budžeta dotācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt