Sadaļas Sadaļas

Pārbaudot būvobjektus Valmierā, pārkāpumus neatrod

Pēc traģēdijas Zolitūdē aicinājumam pārbaudīt sabiedriski nozīmīgus būvobjektus atsaukusies arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Pilsētas galvenais būvinspektors trešdien apmeklēja Vidzemes augstskolas topošo kompleksu, pirmsskolas izglītības iestādi "Kārliena" un Vidzemes slimnīcu. Visos būvobjektos darbi noritēja saskaņā ar projektu un nekādi pārkāpumi netika konstatēti.

Vidzemes augstskolas jaunā korpusa būvniecība sākusies šoruden. Celtne atrodas blakus vecajai ēkai, tāpēc būvnieki rūpīgi seko līdzi, vai ēkas konstrukcijās nenotiek kādas izmaiņas. Tāpat ikdienas tiek uzraudzīts, lai celtniecības procesā tiktu izmantoti tikai sertificēti un projektā norādīti būvmateriāli.

"Ja jau kāds rēķinājis to un ielicis darbu, un diži jau neko tur nevar nopelnīt, bloks pie viena maksā tik, bet pie otra tik. Starpība ir minimāla, lai uzņemtos lieku risku," uzskata būvfirmas "Renesanse" valdes loceklis Raimonds Kuncevičs.

Rekonstrukcijas darbi šoruden sākušies arī bērnu dārzā "Kārliena". Šeit noris piebūves izbūve, kā dēļ arī mazie audzēkņi izvietoti citās pirmskolas izglītības iestādēs.

Būvdarbu vadītājs uzsver - esmu atbildīgs par visu, kas noris objektā, tāpēc arī ikdienā esmu šeit uz vietas.

"Pasūtam un ņemam tikai sertificētus materiālus, kopā ar materiāliem atnāk arī atbilstības deklarācijas, pārbaudām, vai ir," Vidzemes televīzijai skaidro firmas "Ekers" būvdarbu vadītājs Pēteris Skabis.

Valmieras pilsētas galvenais būvinspektors uzsver - šādi sabiedriski nozīmīgi būvobjekti to celtniecības gaitā tiek apsekoti regulāri, savukārt, lai būtu informēts par visu objektā notiekošu, Juris Mellēns lūdzis būvfirmām ik nedēļu viņam nosūtīt būvsapulču protokolus.

"Ar minimālu laika patēriņu es esmu esmu lietas kursā, kas notiek ikvienā būvobjektā. Es šo protokolu paģēru, un man ir liela interese, ja no kāda no objektiem protokolu es neredzu," norāda inspektors.

Mellēns uzskata - sava veida garants, ka celtnes Valmierā ir uzbūvētas kvalitatīvi, ir fakts, ka Valmieras apkārtnē jau vēsturiski ir izveidojušās vairākas spēcīgas būvfirmas, kas arī īstenojušas lielāko daļu pilsētā nozīmīgu būvniecības projektu.

Daudz vieglāk ir strādāt ar savējiem. Jo tas atbildības līmenis ir nesalīdzināmi augstāks, jo viņš pats ies tajā veikalā un bērns ies tajā skolā," norāda Mellēns.

Tomēr par ēku ir jārūpējas ne tikai būvniecības procesā. Lai tā kalpotu gadiem ilgi, regulāri ir jāveic īpašuma apsekošana. Tāpēc arī Mellēns šobrīd, pirms ziemas sezonas, aicina ikvienu namīpašnieku pārbaudīt, kā notiek ēku ekspluatācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt