„Nezinu, vai tas ir apzināti - tie ir cilvēki, kas ne īpaši labi pārzina dokumentus. Vienmēr ir trauksmes un nemiera gari, kas ceļ trauksmi un tā…, bet tas ir izglītības trūkums. Ir runa par programmām un augstskolām, nevis par zinātņu virzieniem. Visi doktora grādi ir pilnīgi legāli.”
„Neko konkrētu negribu teikt. Visticamāk, ka problēma ir, bet no konkrētiem komentāriem atturos. Negribu runāt par to, kas būs, ja būs. Kad būs noskaidroti fakti, tad arī pateikšu, kas no tiem izriet. Bet viens likums ir visiem,” strups bija ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.
Savukārt kinokritiķe Dita Rietuma, kura ir viena no cilvēkiem, kas saņēmusi LU doktora grādu, atzīst, ka notikušais viņai ir liels pārsteigums. „Nenoliedzami šāda informācija nevar būt patīkama (..) Jebkurā gadījumā tas ir jautājums universitātei nevis tiem cilvēkiem, kuru uzvārdi izskanējuši šajā skandālā,” norāda Rietuma.
Jautājums radās pēc tam, kad Nodokļu maksātāju biedrība (NMB) izplatīja ziņas - tās rīcībā nonākusi informācija, ka ne tikai Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA), bet arī Latvijas Universitāte (LU), iespējams, pretlikumīgi piešķīrusi doktora grādus.
Bet Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai būs jādomā, kā palīdzēt saviem astoņiem doktoriem, kuru grādi tomēr ir piešķirti nepamatoti. Augstskola nav viena no 13 izglītības iestādēm, kas drīkst piešķirt doktora grādu, un, lai gan tā bija sagatavojusi visu dokumentāciju, process vēl nebija pabeigts, kad tās doktoranti savus darbus aizstāvēja.