Pārbaude: Radio un TV signālu pierobežas apdzīvotajās vietās var uztvert labi

Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un citu kanālu signāls apdzīvotās vietās Krievijas un Baltkrievijas pierobežā ar atbilstošām uztverošām iekārtām ir uztverams labi, liecina Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārbaudē.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāve Vineta Sprugaine
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Tajā pašā laikā centra pārstāve Vineta Sprugaine aicina tos, kam ir radušās problēmas ar radio vai televīzijas uztveri sazināties ar Valsts radio un televīzijas centru, lai apzinātu katru konkrēto problēmu un nepieciešamības gadījumā veiktu signāla pārbaudi atsevišķās vietās. Nereti tieši vecās, tehniski novecojušās antenas nomaiņa uz jaunu var palīdzēt uztvert signālu vai uzlabot tā kvalitāti.

Sprugaine stāstīja: „Pirmkārt jāskatās, vai konkrētajā teritorijā vispār jābūt piemēram Latvijas Radio 4 - vai tur tā apraide tiek nodrošināta. Mūsu mājas lapā "tvapraide.lv" ir visas apraides kartes pieejamas. Ja kaut ko neredzam, tad izvērtējam, vai uztverošās iekārtas ir tehniskā kārtībā un vai tās ir atbilstošas konkrētiem apstākļiem.

Ir bijušas situācijas, kad kolēģi brauc pārbauda un secina, ka antena faktiski ir uzlikta uz mājas jumta reizē ar mājas jumta uzlikšanu, un nav pēc tam ne kabeļi mainīti, ne šie te savienojumi pārskrūvēti.

Līdz šim piemēram Krāslava, kas atrodas ieplakā, tur var būt situācijas, ka cilvēkam ar istabas antenu nesanāks tā uztveršana, ka būs tā antena jāceļ augstāk.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti