Dienas ziņas

Šogad padevusies rabarberu raža

Dienas ziņas

Gulbenes bērnudārza pagalmā izveidota siltumnīca

Pārbauda trauksmes sirēnu darbību

Pārbaudē no 163 sirēnām darbības traucējumi konstatēti 12

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), visā Latvijā pārbaudot trauksmes sirēnu darbību, secināja, ka no 163 pārbaudītajām sirēnām darbības traucējumi konstatēti 12, informēja VUGD.

VUG pirmdien ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.  

Pirmdien tika ieslēgtas 163 no 164 Latvijā esošajām civilās aizsardzības trauksmes sirēnām, jo netika iedarbināta viena trauksmes sirēna, kas šobrīd ir demontēta jumta remonta dēļ.

Bez traucējumiem un bojājumiem automātiski nostrādāja 151 trauksmes sirēna, bet sešas trauksmes sirēnas tika iedarbinātas manuāli, savukārt sešām trauksmes sirēnām tika konstatēti darbības traucējumi, no kurām piecas trauksmes sirēnas nenostrādāja.

Trauksmes sirēnu pārbaudes rezultāti:

  •           Rīgā un Rīgas reģionā no 54 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 51, savukārt vienai nostrādāja skaņas signāls bez rotācijas, un divas trauksmes sirēnas nenostrādāja;
  •            Kurzemē no pārbaudītajām 29 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 28, bet viena trauksmes sirēna nenostrādāja;
  •            Zemgalē no 23 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 19, divas trauksmes sirēnas tika iedarbinātas manuāli, bet divas trauksmes sirēnas nenostrādāja;
  •            Latgalē no 29 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 27, bet divas trauksmes sirēnas tika iedarbinātas manuāli;
  •            Vidzemē no 28 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 26, bet divas trauksmes sirēnas tika iedarbinātas manuāli.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē pagājušā gada novembrī no 164 sirēnām tika iedarbinātas 162, no kurām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 142 trauksmes sirēnas, bet manuāli tika iedarbinātas 15 trauksmes sirēnas, bet piecas trauksmes sirēnas nenostrādāja. 

Šodien VUGD 11 zvanu centri saņēma 85 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par notiekošo trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja par to, ka nedzird sirēnas.

Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu caur operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju dzīvesvietu apsekošanu u.c.   

Par sirēnu pārbaudēm aizvien zina ne visi

Vairāki iedzīvotāji Latgalē pēc kārtējās pārbaudes atzina, ka īsti nesaprot, kā pareizi jārīkojas izdzirdot sirēnu un kam šīs pārbaudes domātas.    

Viena no sirēnām atrodas uz Rēzeknes 5. vidusskolas jumta. Rēzeknē tās atrodas četrās vietās, vēl viena tuvākā izvietota Viļānos.

 “Tās vietas, kurās nav uzstādītas sirēnas, cilvēkiem nav jāuztraucas, mēs izmantosim gan savus resursus, gan arī citu operatīvo dienestu resursus. Pašvaldības un izmantosim gan savu tehniku, gan cilvēkus, mašīnas aprīkotas speciālas ar skaļruņiem, lai visu nepieciešamo informāciju nodotu mūsu iedzīvotājiem,” VUGD Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis.

Rēzeknes pilsētā un novadā sastapto iedzīvotāju viedoklis ir dažāds: daļa par pārbaudi nav dzirdējuši, savukārt citi – informācijai seko regulāri. Sondoru ciema iedzīvotāja atzīst, ka tomēr vēlētos sirēnas redzēt un dzirdēt arī attālākos pagastu centros, ne tikai pilsētās.

“Es tikai dzirdēju pa radio. Viņi skaidroja, ka nav ko satraukties, bet, ja vēl kādreiz citreiz dzirdēsim mēs signālu, tad vajag paskatīties pa televīziju. Bet pašreiz pa televīziju nebija nekādu ziņu, bet es nedzirdēju tiešām,” sacīja Sondoru ciema iedzīvotāja Doroteja.

Viņa piekrita, ka varbūt vajadzētu sirēnas izvietot pagastos.

Zemeņu pārdevējs no Daugavpils Dmitrijs atzina, ka sirēnas dzirdēja, bet nezināja, kāpēc tas skan. “Es arī pajautāju diviem saviem pircējiem, viņi arī nezina, kas tas tāds ir,” sacīja Dmitrijs.

Tikmēr rēzeknietis Anatolijs sacīja, ir “militārs cilvēks, tāpēc man tas nav jaunums, valsts struktūrai ir jāstrādā. Un pašsaprotami, ka visi brīdinājumi cilvēkiem jāsaprot pareizi”.  

Nākamreiz trīs minūtes gara sirēnu plānveida pārbaude notiks šī gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti