Parakstus par likumdošanas izmaiņām portāls ManaBalss.lv varēs vākt arī krieviski

Pirmdien sabiedrības iniciatīvu portāls ManaBalss.lv publicē krievu valodas versiju. Tas darīts, lai paplašinātu iespējas ikvienam Latvijas pilsonim, neatkarīgi no dzimtās vai ikdienā lietotās valodas, iedziļināties ManaBalss.lv iniciatīvu saturā,  ar savu parakstu palīdzot vērtīgām iedzīvotāju idejām sasniegt Saeimu.

Kā norāda portāla veidotāji, versija krievu valodā izveidota kā atbilde uz pieaugošajām bažām par mazākumtautību iedzīvotāju, no kuriem liela daļa ir tieši krievvalodīgie iedzīvotāji, norobežošanos no sabiedrībā un politikā notiekošā. Portāla krievu valodas saturs dos iespēju lielai daļai Latvijas pilsoņu, neatkarīgi no dzimtās valodas, iedziļināties iniciatīvās paustajās idejās un izlemt – atbalstīt tās vai ne.

Portāla veidotāji cer, ka krievu valodas versija sniegs ieguldījumu arī vienotas informatīvās telpas stiprināšanā, kurā saturs latviešu un krievu valodā pieejams korektā, sertificēta tulkošanas biroja apstiprinātā tulkojumā.

ManaBalss.lv pamatfunkcijas ir iespēja aplūkot visas portāla sadaļas, norādes un paskaidrojumus par balsošanu, kā arī visas publicētās iniciatīvas turpmāk būs pieejamas gan latviešu, gan krievu valodās. Iniciatīvu iesniegšana vēl joprojām būs iespējama tikai latviešu valodā, lai nodrošinātu iespēju papildināt un uzlabot oriģinālo tekstu, kā arī lai ievērotu Saeimas kārtības ruļļa prasību iniciatīvu Saeimā iesniegt valsts valodā.

Pirmdien Rīgā arī notiks diskusija par mazākumtautību iesaisti Latvijas pilsoniskajā sabiedrībā. Daudzu organizāciju vadītāji ir ievērojuši, ka pilsoniskajā dzīvē starp latviešiem un krievvalodīgajiem pastāv liela plaisa.

Tādēļ šajā diskusijā eksperti meklēs atbildes, kas ir galvenie šķēršļi, kuri liedz visiem Latvijas iedzīvotājiem kopīgi veidot Latvijas pilsonisko sabiedrību, stāsta diskusijas rīkotāja un portāla ManaBalss.lv vadītāja Madara Peipiņa.

ManaBalss.lv vadītāja Madara Peipiņa: Par cittautiešu iesaistīšanos pilsoniskajā sabiedrībā

  “Nav tādu plašu pētījumi par šo jomu, bet vismaz mēs no portāla ManaBalss.lv esam ievērojuši, ka tie ir lielākoties latviski runājošie, kas portālā ManaBalss.lv iesaistās, un, arī runājot par citām organizācijām, ir tādi novērojumi, ka tie ir galvenokārt latvieši, kas iesaistās,” atzīst Peipiņa.

  “Es gribētu redzēt, ka vairāk cilvēku darbojas kopā. Nevis latvieši latviešu organizācijās un krievvalodīgie krievvalodīgo organizācijās, bet ka tā sadarbība un kopā strādāšana, un Latvijas valsts veidošana notiek kopā, nešķirojot etnisko izcelsmi vai ikdienā lietoto valodu,” saka Peipiņa.  

  Saistītie raksti
  7 komentāri
  Peipiņai
  Tā latvieši paši pamazām drupina valsti un paši nīcina ārā savu valodu. Kaut kad kritiskais punkts pienāks, un būs kā Īrijā, kur īru valoda eksistē tikai uzrakstos.
  a
  Te ir krievija?
  a
  P.S. Līdz šim aktīvi balsoju. No šī momenta man tāds portāls neeksistē.
  vārds
  Ir pilnīgi vienalga, kadā valodā strādā protāls "Mana balss", jo balsošana tajā nav pieejama ne Latvijas pilsoņien, ne tās iedzīvotājiem, bet tikai dažu ārvalstu komercbanku klientiem.
  tote
  eID karte arī dēr
  Egle
  Man arī liekas dīvains šāds jaunievedums. Likumdošanas process Latvijā notiek latviski, un, ja šī ir sabiedriska iniciatīva likumdošanas procesa uzlabošanā, ir tikai loģiski, ka tā arī notiek latviski. Tam nav nekādas saistības ar dzimto valodu.
  omg
  Līdz ar to šis portāls norāda, ka viņuprāt Latvijā nav nepieciešams zināt latviešu valodu, lai piedalītos valsts politikā. Cerams, ka viņu portāls aizies pa skuju taku, jo pie prāta jau nenāks.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti