Parakstu vākšanā par apturētajiem likumiem pirmajās dienās ieradušies 1130 vēlētāji

No 16. janvāra līdz 21.janvārim parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumu grozījumiem pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā piedalījušies vairāk nekā tūkstotis vēlētāju. Tas veido nepilnu procentu no tautas nobalsošanas ierosināšanai noteiktā parakstu skaita, informēja Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Šajās dienās par grozījumu Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā nodošanu tautas nobalsošanai parakstījušies 1137 vēlētāji, bet par grozījumu likumā “Par pašvaldībām” – 1132 vēlētāji.

Iespēju parakstīties ārvalstīs kādā no parakstu vākšanas vietām izmantojis viens vēlētājs,

kurš parakstījās parakstu vākšanas vietā, kas izvietota Latvijas vēstniecībā Kazahstānā.

Lai būtu jārīko tautas nobalsošana par apturētajiem likumiem, parakstu vākšanā jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētājiem.

Parakstu vākšana turpināsies līdz 14. februārim. Latvijā izveidotas 358 parakstu vākšanas vietas, bet ārvalstīs - 41 parakstu vākšanas vieta. Piedalīties parakstu vākšanā iespējams, tikai parakstoties klātienē. Parakstu vākšanas vietas Latvijā strādā četras stundas dienā, arī brīvdienās, pašvaldību vēlēšanu komisiju noteiktajos darba laikos.

KONTEKSTS:

Pašlaik gadījumā, ja dome tiek atlaista, ārkārtas vēlēšanās ievēlētie deputāti strādā līdz nākamajām kārtējām pašvaldību vēlēšanām.

Pērn Saeimas pieņemtie likumu grozījumi paredz, ka šādos gadījumos vienu vēlēšanu ciklu varēs izlaist, ja līdz kārtējām vēlēšanām atlicis mazāk par diviem gadiem. Tātad ārkārtas vēlēšanās ievēlētie pašvaldību deputāti varētu ieņemt amatus pat sešus gadus ierasto četru gadu vietā.

Taču 41 deputāts izmantoja iespēju lūgt prezidentam apturēt likuma publicēšanu, un prezidents Egils Levits grozījumus apturējis. Šādā gadījumā likums nododams tautas nobalsošanai. 16. janvārī sākusies parakstu vākšana par to, lai šos grozījumus izvērtētu tautas nobalsošanā, un tā ilgs līdz 14. februārim.

Parakstīties varēs tikai klātienē 358 parakstu vākšanas vietās Latvijā un 41 vietā ārvalstīs. Parakstīšanās vietas un to darba laikus katra pašvaldība noteikusi atsevišķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti