Pārāk augstā ūdens līmeņa dēļ iesaka nedoties laivot pa Amatu

Laivotāju iecienītajā Amatā ūdens līmenis patlaban saglabājas augstāks nekā iepriekšējo gadu palos, un upe šajās brīvdienās ir ļoti bīstama laivošana, norāda hidrologi un laivošanas profesionāļi, tajā skaitā Latvijas Kanu airēšanas biedrība.

Pēdējās diennaktīs ūdens līmenis Amatā pie Melturiem brīžiem pārsniedzis divu metru atzīmi, sestdien plkst.7 tas bija pazeminājies līdz 1,95 metriem. 2010.gadā, kad maksimālais ūdens līmenis bija zemāks - 1,93 metri, - Amatā notika vairāki negadījumi, spēcīgajā straumē apgāžoties laivām un cilvēkiem pakļūstot zem ūdens.

Turklāt upē var būt sagāzti koki, ledus gabali un citi peldoši priekšmeti, kas rada papildu risku.

Laivotājiem, kuriem ir maza pieredze, nekādā ziņā nevajadzētu doties uz Amatu, tās vietā var izvēlēties citas mierīgākas upes, piemēram, Kurzemes upi Abavu vai tās pieteku Imulu.

Jau ziņots, ka lielākajā daļā Vidzemes un Latgales upju, tajā skaitā Daugavā un Gaujā, turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās, taču, salīdzinot ar iepriekšējām diennaktīm, tas notiek ar mazāku intensitāti.

Praktiski visas Latgales un Vidzemes upes ir pārplūdušas, pali daudzviet ir lielāki nekā 2010.gadā. Savukārt Kurzemes un Zemgales upēs ūdens līmenis pazeminās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti