Rīta intervija

LU rektors Indriķis Muižnieks par Latvijas inovāciju ekosistēmu, sanācijas plāniem

Rīta intervija

LIAA tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava par Latvijas tūrisma forumu

Intervija ar Saeimas deputātu Imantu Parādnieku

Parādnieks: Nacionālā apvienība vēlas vadīt labklājības un izglītības jomu

Pašreiz valdības koalīcijā esošā Nacionālā apvienība (NA) pēc nākamgad gaidāmajām vēlēšanām vēlas vadīt Labklājības ministriju (LM), kā arī Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), to intervijā Latvijas Radio atzina Saeimas deputāts Imants Parādnieks (NA).

Pēc viņa teiktā, NA pirms nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām noteikusi vairākas prioritātes, tostarp ir tās pārziņā jau esošās tieslietas, kultūra, kā arī vide un reģionālā attīstība.

Tāpat viens no prioritārajiem virzieniem ir labklājības joma, lai Latvija būtu ģimenei draudzīgākā valsts. "Lai to sasniegtu, pilnīgi noteikti Nacionālajai apvienībai ir jāvada Labklājības ministrija.

Kas attiecas uz mūsu galveno prioritāti – izglītība – , jo tas ir pamatu pamats, tad vienota izglītības sistēma, vērtību izglītība ir tie pamata uzstādījumi," teica Parādnieks.

Jautāts, vai pašreizējais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") netiek galā ar darba uzdevumiem, Parādnieks atzina, ka viņš ir "labs sabiedrotais", ar kuru ir līdzīgi redzējumi un arī sperti pirmie soļi, piemērām, uz mācībām valsts valodā.

"Labi, kad ir tādi sabiedrotie, bet vislabāk ir pašiem atbildēt par šo jomu. Bet viss jau būs atkarīgs no tā, kādu uzticību kurai partijai dos vēlētāji un tad attiecīgi ar šādu spēku varēs ietekmēt procesus vienā vai otrā jomā," teica Parādnieks.

Viņš gan atturējās minēt ministrijas, no kurām NA būtu gatava atteikties.

"(..) Mēs esam gatavi vadīt ne tikai ministrijas, bet arī visu Ministru kabinetu," paziņoja Parādnieks, gan atturoties pašlaik nosaukt NA premjera amata kandidātu.

"Mums līdz tam vēl ir kāds ceļš ejams," piebilda Parādnieks, liekot noprast, ka NA premjera amata kandidāts varētu būt kāds cits - ne vairs Eiropas Parlamentā strādājošais Roberts Zīle, kurš līdz šim virzīts šim amatam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti